Obsidian konečně dostal příležitost udělat další velké RPG

Foto: The Outer Worlds

Je dobře známým faktem, že ve vývojářském studiu Obsidian Entertainment pracují jedni z největších odborníků na RPG žánr. V posledních letech ale firma spíše bojovala o přežití, a tak bylo výhrou, když získala prostředky na menší, byť stále skvělé projekty jako Pillars of Eternity nebo The Outer Worlds.

Pak ale přišla zpráva, že Obsidian kupuje společnost Microsoft, což bylo možné vykládat několika způsoby. Na jedné straně to byla jistě ztráta nezávislosti, ale na té druhé konečně příležitost pustit se do něčeho velkého, protože velké věci, ty Microsoft pro svůj Xbox Series X bude potřebovat. Jenže prvním kouskem, který tvůrci po akvizici oznámili, se stalo podivné Grounded, a už se zdálo, že se věci nevyvíjí tím nejlepším možným směrem.

Teď se ale přeci jen ukazuje, že by to mohlo nakonec dopadnout dobře. Ostatně už při oznámení Grounded zástupci studia avizovali, že chtějí nadále dělat především RPG. A teď na něj hledají rovnou 32 nových vývojářů, kteří by se podíleli na tvorbě nového AAA RPG. To by podle dostupných zpráv nemělo být pokračováním The Outer Worlds, ale zcela novým kusem.

Obsidian hledá tvůrce se zkušeností s Unreal enginem 4, z čehož lze usuzovat, že pro tvorbu bude použit právě tento nástroj. V popisu práce pro “programátora grafiky” je potom řeč o “dalším RPG světových kvalit”.

Pochopitelně ale zatím vůbec netušíme, zda bude mít chystaný titul fantasy, sci-fi nebo nějakou jinou tematiku. Naopak prakticky jisté je to, že hra vyjde exkluzivně pro Xbox Series X a Windows 10.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na