Obsidian oznámil podivné Grounded. Hru, která s dosavadní produkcí studia nemá nic společného

Pokud jste si od akvizice vývojářského studia Obsidian Entertainment Microsoftem slibovali, že tito talentovaní tvůrci konečně dostanou adekvátní prostředky na své skvělé RPG hry, oznámení novinky Grounded vás – jak už názvu odpovídá – doslova uzemnilo.

Na první pohled jde totiž o titul určený primárně pro děti. Grounded bude kooperativní survivalovou hrou, která zmenší postavy hráčů do rozměrů mravence a nechá je prozkoumávat jejich vlastní dvorek. Premisa v tomto ohledu není úplně špatná, protože i tak známé prostředí, jako je vlastní zahrádka, se z nového pohledu může proměnit v dobrodružnou krajinu.

Grounded nabídne celkem čtyři různé postavy teenagerů, kteří mají různé charakteristiky. Jeden je typický nerd, další zase opěvovaný sportovec apod. Musí však spolupracovat a najít cestu ven a zjistit, jak se dostat do své původní velikosti. Za tímto účelem budete moct využívat nejrůznějších materiálů, ze kterých si vytvoříte předměty.

Inu, jsem trochu skeptický vůči představě Microsoftu, že s podobnými exkluzivitami udělá díru do světa. Spíše to vypadá, že firma zkouší vytvářet řadu podobných titulů, aby z některého z nich vyrostlo nové Fortnite nebo Minecraft. Přitom však zapomíná na to, že tyto tituly vznikly živelně a náhodou, nikoliv korporátním rozhodnutím od stolu.

Grounded – trailer

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na