Očekávaná konzole Atari VCS zřejmě nikdy nevyjde. Výrobce neplatí zaměstnance

Herní konzole Atari VCS měla vnést svěží vítr mezi zařízení, která jsou na trhu dlouhodobě přítomná a mají ho de facto rozparcelovaný. Dlouho to vypadalo nadějně, z dnešního pohledu můžeme bohužel konstatovat, že až příliš nadějně. Teď se totiž ze všeho nejvíce zdá, že se nové konzole asi nikdy nedočkáme, vzhledem k tomu, že tým, který na ní pracoval, se v podstatě rozpadl.

Atari VCS mělo na trh vstoupit už v březnu roku 2018, ale vzhledem k náročnosti projektu se nikdo nedivil, když nestihla ani další termín v podobě června tohoto roku a nakonec byla odložena na březen roku příštího. Jenže i toto datum a ostatně celá existence konzole je ohrožena.

Podle magazínu The Register totiž společnost opustil hlavní inženýr Rob Wyatt. O tom, v jaké je konzole krizi, svědčí důvod jeho odchodu: celých šest měsíců nedostal za svou roli vůdce týmu zaplaceno. Není přitom sám. Také tým, který pracoval spolu s Wyattem na prototypu zařízení, už Atari opustil.

Tip na článek:  Atari VCS se mění. Retro herní konzole dostane výkonnější procesor, ale vyjde později

Podle všeho je Atari VCS ve své současné podobě spíše PC než opravdovou konzolí. Atari přitom upustilo od vlastního operačního systému a raději použilo jednu z verzí Linuxu. Ukazuje se také, že v podstatě neexistují vývojáři, kteří by pro tuto konzoli tvořili nějaké hry.

Současní i bývalí zaměstnanci firmy, kteří se na projektu podíleli, hovoří o tom, že vývoj byl katastrofální a neuvěřitelně chaotický.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na