Odhaleny detaily Playstation 5. Zpětná kompatibilita, SSD disk a raytracing, ale ne letos

Foto: Sony

Příprava nové konzole Sony, pravděpodobně pod názvem Playstation 5, je veřejným tajemstvím. Nyní jsme se konečně dozvěděli první informace z oficiálního zdroje, kterým je Mark Cerny, jenž se z pozice hlavního architekta zařízení rozpovídal pro magazín Wired. 

Playstation 5 bude pohánět třetí generace procesoru AMD Ryzen s osmi jádry (7nm Zen 2), kterému bude sekundovat GPU Radeon Navi, jenž si hravě poradí i s raytracingem a rozlišením 8K. Hodně sil investuje společnost Sony také do lepšího audiovizuálního zážitku, který byl při přechodu z třetí na čtvrtou generaci konzole poněkud upozaděn. To by se mělo nyní napravit.

Nová konzole bude zpětně kompatibilní s Playstation 4, a to včetně zařízení Playstation VR. Dá se nicméně očekávat, že co do virtuální reality, bude chtít Sony udělat krok kupředu. Bez bližších informací Cerny uvedl, že VR je pro společnost důležité. Pravdou však je, že se této technologii stále nepodařilo pořádně prosadit.

Velkým příslibem, který je ale z dnešního pohledu zároveň povinností, je zabudovaný SSD disk. Ten by měl výrazně zkrátit nahrávací časy, což je věc, která na současné generaci konzolí dokáže potrápit.

Pokud jste se už začali těšit a doufáte v to, že Playstation 5 vyjde co nejdříve, musíme vás zklamat. Letos se tak totiž nestane. Konzole se pravděpodobně na trhu objeví až příští rok. Ostatně, navzdory těmto potvrzeným informacím stále nebyla oficiálně představena.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na