Online akce Destiny 2 bude zdarma. Od září dostane podtitul New Light

Poté, co se vývojářské studio Bungie rozešlo s vydavatelem Activision a vzalo si s sebou také online akci Destiny 2, bylo v podstatě jasné, že se s touto hrou, která nesplnila očekávání, bude muset něco stát. A také, že se stalo.

Potvrdily se spekulace o přechodu na free2play model. Původně se však mělo za to, že zdarma bude hratelná jen omezená část Destiny 2. Bungie však překvapilo rozsahem bezplatného obsahu. Půjde jak o obsah obou dílů Destiny, tak rozšíření dvojky The Curse of Osiris a Warmind, stejně jako módy Crucible (PvP), Gambit a vybrané části dalších přídavků. To vše dostane v novém balíku nový název – Destiny 2: New Light, což je příznačné. Pro hru je to skutečně něco jako nový začátek. Veškeré změny proběhnou 17. září tohoto roku.

Za něco si však Bungie přeci jen nechá stále zaplatit. Rozšíření Forsaken, stejně jako masivní DLC Shadowkeep, jež nabídne i Annual Pass, budou nadále zpoplatněné. Výsledkem je tak jakýsi hybrid, kdy Bungie pravděpodobně bude pouštět do bezplatného provozu starší obsah a zároveň tvořit nový, za který si po určitou dobu nechá platit.

Tip na článek:  Destiny 2 - ve všech směrech lepší než první díl - kompletní recenze

Se zářijovým vydáním DLC Shadowkeep dojde také k přesunu hry z Battle.netu, jenž patří Activision, na Steam. Společnost Valve tak může mít radost, že po delší době získává atraktivní titul.

Destiny 2 se stává také důležitým titulem pro Google Stadia. Aktuálně je jedinou oznámenou hrou, která bude v rámci předplatného Stadia Pro zdarma, a to včetně přídavku Shadowkeep. Novinkou je podpora cross-saving napříč platformami včetně Stadie.

Destiny 2 už po přechodu na free2play model nebude poskytovat exkluzivní obsah pro Playstation 4 verzi.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Herb
Host
Herb

Nechci byt za kverulanta, ale New light ma byt Free DLC do Destiny 2 obsahujici campaign z Destiny 1. O F2P Bungie nereklo nikde ani zbla.

Karel
Host
Karel