Ostudná online akce Overkill’s The Walking Dead zmizí ze Steamu. Majitel značky není spokojen s kvalitou

Majitel oblíbené licence The Walking Dead odstoupil od smlouvy s krachujícím studiem Starbreeze, která spočívala v možnosti využívat značku v online akci Overkill’s The Walking Dead. Očekávaná hra vyšla koncem loňského roku a stala se obrovským zklamáním. Naplno pak odstartovala problémy Starbreeze a ukázala na zvláštní poměry v tomto švédském studiu.

Snažili jsme se, jak nejlépe jsme uměli, abychom spolu se Starbreeze vyřešili problémy, které jsme ve hře viděli. Nakonec jsme ale usoudili, že Overkill’s The Walking Dead neodpovídá našim standardům ani kvalitě, která nám byla přislíbena,” stojí v prohlášení společnosti Skybound.

Tento krok má zásadní důsledky, protože hra bude muset zmizet ze Steamu. Z vyjádření Starbreeze plyne, že se ještě snaží s majitelem licence nějak dohodnout a nechat proběhnout alespoň druhou sezónu hry. Zda se to ale podaří, je značně nejisté. Co je naopak jisté zcela, to je skutečnost, že se nedočkáme původně chystaných konzolových verzí.

Jak se zdá, dny Starbreeze jsou definitivně sečteny, protože by bylo velmi překvapivé, kdyby se z hlubokých problémů dokázala firma vyhrabat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
kubas
Host
kubas

Je to smůla ta hra vypadala nadějně, každopádně aspon se vývojáři poučili, že nemají sázet na early acccess v tomto případě na betu, hru rozdělanou na tři DLC a další chytáky.
Když jsem viděl ty nedodělávky v Overkill ty pohyby enemy, můžou si za to sami. Vývojáři uspěchaly vývoj dali to do éteru a dojeli na to, chtělo by jim to říct nebo osobně.
Doufám, že takhle skončí každej nepoctivej vývojář her.

LetemSvetem
Host

Osudnou bych možná maximálně označil tu cenu hry, protože chtít za to jako za AAA titul je vážně mazec, ale u hry jako celku jsem se bavil a nepřišla mě tak strašná jak každý všude píše.Znám i lidi co na tom mají přes sto hodin a pořád si to vychvalují. Byl jsem jeden z mála co se o té hře dozvěděl až po vydání hry, takže se mě začáteční hype vyhl a nečekal jsem od toho bůh ví co. Za mě můžu říct, že jsou daleko horší hry co se ještě dneska stále prodávají a přitom jsou totální odpad.

Oldis
Host
Oldis

Dobre jim tak. Nemeli to takhle vydat 😀