Oznámen mentální horor Project: Mara. Pracují na něm tvůrci povedeného Hellblade

Vývojářské studio Ninja Theory, které stojí za povedenými tituly jako Hellblade: Senua’s Sacrifice nebo DmC: Devil Mac Cry, oznámilo novou videohru. Jmenuje se Project: Mara a půjde o hororový kousek, který má být “realistickou a přízemní reprezentací mentální hrůzy”.

Zakladatel Ninja Theory, Tameen Antoniades, popisuje Project: Mara coby “experimentální videohru”, která “bude objevovat nové způsoby vyprávění příběhu”. Zprostředkování psychického teroru se podle tvůrců zakládá na reálných zkušenostech.

Realistický výlet do narušené duše

Ninja Theory si na sebe přitom sami ušili bič, když se rozhodli toto téma zpracovat s maximálním možným realismem, ale zároveň ho nechtějí přehánět. Aby toto mohli zajistit, navázali tvůrci spolupráci s experty v oboru psychického zdraví.

V tomto ohledu lze vysledovat určité pojítko s předchozím dílem studia, kterým bylo Hellblade: Senua’s Sacrifice. Také to se zaobíralo duševními nemocemi a psychickými poruchami. Stejně jako v případě Hellblade se i v Project: Mara chopí hlavní role herečka Melinda Juergens.

Jak přesně se bude Project: Mara hrát a o co půjde v jeho příběhu, zatím není známo. Z dosud zveřejněných informací víme jen to, že ve hře bude pouze jediná postava, která se bude zdržovat na jednom místě.

Ninja Theory se aktuálně poměrně dost rozjelo. Vedle Project: Mara totiž připravuje také Hellblade 2: Senua’s Saga a multiplayerový titul Bleeding Edge. Vzhledem k tomu, že studio už patří Microsoftu, vyjde i nově oznámený titul s vysokou pravděpodobností exkluzivně na Xbox (One, Series X) a PC. Datum zatím nebylo oznámeno.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na