Oznámen vesmírný simulátor Kerbal Space Program 2. Nabídne také multiplayer

V rámci letošního Gamescomu bylo oznámeno pokračování vesmírné simulace z roku 2015, Kerbal Space Program. V prvním traileru se můžete podívat na typicky chaotické scény, kterým nechybí vtip.

Stejně jako v prvním díle, také Kerbal Space Program 2 vás nechá stavět vlastní vesmírné lodě. Tentokrát však není vylepšena pouze grafika, ale také fyzikální stránka věci. Čím dále se dostanete, tím ambicióznější budou vaše cíle. Zatímco na začátku se budete pokoušet jen přistát na Měsíci, později si troufnete na budování celých vesmírných stanic.

Fyzika vás začne bavit

Při hraní Kerbal Space Program 2 je naprosto zásadní vypořádat se s fyzikou. Například šetřit palivo, když při startu rakety zohledníte vlastní rotaci Země. A ve vesmíru jsou důležité dokonce takové věci jako Delta-V a změny rychlosti, abyste udrželi svou trajektorii, případně ji změnili.

Poté, co trailer začíná přistápním na Měsíci, což je první velký krok každého hráče Kerbalu, představujet aké scény impozantních vesmírných stanic a futuristicky působících základen na cizích planetách.

Kerbal Space Program 2 - screenshoty
« 1 z 7 »

Exploze a multiplayer

Při hraní Kerbal Space Program 2 pochopitelně nepůjde vždy vše hladce. Také to vám video ukáže. Vesmírné stanice ztrácí díly a mohou se vychýlit ze své oběžné dráhy a stanice na povrchu se mohou zhroutit. Nouze o nejrůznější, velmi povedené exploze tedy nebude.

Vývojářské studio Squad slibuje řadu vylepšení, z nichž tím největším by měl být multiplayer, ovšem zatím bez dalších podrobností. Kromě toho se můžete těšit na vylepšený tutoriál, jenž by měl hráče lépe dostat do hry.

První Kerbal Space Program byl neustále vylepšován updaty, z nichž poslední – Breaking Ground – vyšel v květnu tohoto roku a rozšířil hru o vesmírný oblek a robotické díly. Také druhý díl se dočká vynikající podpory.

Kerbal Space Program 2 má vyjít na jaře roku 2020, a to na PC, Playstation 4 a Xbox One.

Kerbal Space Program 2 – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 2.5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na