Oznámena budovatelská strategie Builders of Greece. Předchůdce z Egypta přitom ještě ani nevyšel

Foto: Builders of Greece

Tak rychlý sled událostí se vidí málokdy. Vývojářské studio CreativeForge Games sice ještě ani nedokončilo velmi nadějnou budovatelskou strategii Builders of Egypt, a už oznamuje pokračování, respektive spin-off pod názvem Builders of Greece. Jak už název napovídá, stavět budeme tentokrát v antickém Řecku.

Oznámení je vskutku zajímavé zejména proto, že Builders of Egypt ještě nevyšlo. Na Steamu je zatím k dispozici pouze jednoduchá demoverze, ve které si můžete zahrát první kapitolu kampaně. Vydání plné verze se mělo odehrát původně ještě letos, ale nakonec bylo odloženo na první čtvrtletí příštího roku. Ještě nějakou dobu potrvá, než začneme v Egyptě stavět. Přitom paralelně už vzniká Builders of Greece.

Na hře původně pracoval samostatný polský vývojář Jacek Turek, který však získal potřebou kapacitní podporu v podobě polského studia CreativeForge Games.

Je velmi pravděpodobné, že Builders of Greece bude do značné míry totožnou hrou jako Builders of Egypt, pochopitelně s odlišnými kulisami. Půjde tak o budovatelskou strategii, která se nese plně v duchu klasických titulů tohoto žánru od studia Impressions Games. To na přelomu devadesátých a nultých let dalo vzniknout legendárním titulům jako Caesar 3, Pharaoh nebo Zeus.

Builders of Greece vám umožní starat se o rozvoj politické a ekonomické situace města v antickém Řecku. Budete muset plánovat infrastrukturu a efektivní výrobní řetězce. K dispozici bude kampaň i kompetitivní mód. Významnou roli má hrát také obchod. Jádrem hry mají být epochální stavby, například ohromující chrámy k uctění bohů z řeckého panteonu.

Builders of Greece má vyjít na konci roku 2021, a to na PC.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na