Oznámena nejvýkonnější herní konzole všech dob. Kdo za ní stojí?

Trh s herními konzolemi se zdál být nadobro rozparcelován třemi giganty, kterými jsou Sony, Microsoft a Nintendo. Jak se ale nyní ukazuje, stále jsou tu pionýři, kteří si troufnou velké koncerny vyzvat na souboj. 

Jedním z nich je Ian Bell, kterého budou fanoušci závodních her znát ze studia Slightly Mad, jež nedávno oznámilo Project Cars 3. Právě on se svým týmem pracuje na herní konzoli Mad Box, jak se pochlubil na Twitteru. O něco později pak dodal také nějaké ty detaily.

Mad Box by podle něj měl být nejvýkonnější konzolí všech dob. Na trh by se měla dostat přibližně za tři roky a zařadí se tedy pravděpodobně po bok nové generace konzolí od Sony a Microsoftu. Kromě 4K gamingu kladou tvůrci velký důraz na kompatibilitu s celou řadou VR zařízení, což bude konkurenční výhoda oproti novému Playstation či Xboxu, které budou nejspíše operovat s vlastním VR.

Hráči dost možná ocení, že Slightly Mad Studios nebudou ostatní vývojáře finančně motivovat k tomu, aby tvořili pouze pro jejich konzoli. Naopak jim dají k dispozici vlastní Madness Engine, jenž se hodí pro crossplay hraní.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dread
Host
Dread

Should rename themselves to “Completely Mad Studios”.