Oznámena obří středověká strategie Knights of Honor 2. Konkurovat chce Total War

Společnost THQ Nordic připravila na Gamescomu příjemné překvapení pro všechny milovníky komplexních strategií, když oznámila Knights of Honor 2: Sovereign.

Na hře pracuje bulharské vývojářské studio Black Sea Games, což by na první pohled mohlo evokovat, že jde o stejné studio jako v případě prvního dílu. Jenže tak tomu není. Původní Knights of Honor vytvořili Black Sea Studios a po tomto úspěchu je odkoupila společnost Creative Assembly, která stojí za sérií Total War a vytvořila z nich svou pobočku Creative Assembly Sofia. Mnoha členům týmu se ale nové podmínky zjevně nepozdávaly,  a tak v čele s ex šéfem Vesselinem Hanjievem založili právě Black Sea Games.

Komplexní, ale přístupný

Stejně jako předchozí díl a série Total War se také Knights of Honor 2: Sovereign bude hrát ve dvou rovinách. Na strategické mapě budete spravovat své království, stavět budovy, hýbat vojsky a věnovat se diplomacii. Bitvy potom budou probíhat na samostatných taktických mapách. Na rozdíl od Total War běží bitvy v pauzovatelném reálném čase, tedy podobně jako například v Crusader Kings 2 od Paradox Interactive.

Ale v porovnání se strategiemi od Paradoxu má být Knights of Honor 2 přeci jen přístupnější. To však neznamená, že by autoři rezignovali na různorodost. Například každé ze čtyř náboženství přinese do hry různé cíle. Katolíci touží po přízni papeže, kterou si kupují tím, že provádějí křížové výpravy. Oproti tomu severská víra s sebou přináší vlastní bohy a různé bonusy za jejich uctívání.

Knights of Honor 2: Sovereign - screenshoty
« 1 z 8 »

Dynamické a taktické bitvy

Bitvy by měly probíhat poměrně dynamicky, a přestože v nich bude důležitou roli hrát taktika, neměly by zabrat více než 15 minut, a to včetně větších obléhání. Také proto je omezen počet regimentů, kdy můžete ovládat maximálně 12 skupin. Boje jsou navíc dobrovolné – můžete je přenechat umělé inteligenci. Chybět nebudou ani námořní bitvy, ovšem těch se nelze účastnit přímo – výsledek bude vyhodnocen automaticky.

Knights of Honor 2: Sovereign se může oproti prvnímu dílu pochlubit 3D grafickým zpracováním, které nevypadá vůbec špatně. Kromě toho se můžete těšit také na multiplayerové bitvy, jež v prvním díle chyběly.

Vydání Knights of Honor 2: Sovereign je v plánu v roce 2020, a to pro PC.

Knights of Honor 2: Sovereign – trailer

https://www.youtube.com/watch?v=nb-eoBK16k8

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Meli
Host
Meli

Ach jo další rome total war 🙁 a přitom je volných takových možností na epickou strategii hold když neví tak neví rozkazy dáva kravaták co nikdy nehrál hry na pc a neví co by bylo dobré škoda že hernímu průmyslu vládnou tupci