Oznámena strategie Starship Troopers: Terran Command. Vychází z legendárního sci-fi Hvězdná pěchota

Před námi je poměrně neočekávaný comeback více než 20 let starého kultovního snímku Hvězdná pěchota. Nové vývojářské studio The Aristocrats totiž překvapivě oznámilo realtime strategii Starship Troopers: Terran Command.

V roce 1997 do kin uvedenou Hvězdnou pěchotu má na svědomí režisér RoboCopa Paul Verhoeven a tento film se rychle zařadil mezi jeho nejvýznamnější díla, stejně jako nejlepší kousky druhé poloviny devadesátých let.

Starship Troopers: Terran Command chce využít známý, byť už trochu pozapomenutý filmový svět pro atraktivní RTS. Velet budete lidské kolonii na cizí planetě zamořené arachnidy. Podle vydavatele Slitherine nabídne Terran Command kromě RTS základu také mechanismy Tower Defense a orientaci na taktické ovládání jednotek.

Nelineární příběhová kampaň

Autoři Starship Troopers – Terran Command přislíbili planetární kampaň, ve které se budete snažit získat kontrolu nad celou planetou. Ta by měla nabídnout pokaždé trochu jiný příběh.

Příběh a mise budou do značné míry vycházet z vašich rozhodnutí. Důležitou roli má hrát, zda se bezvýhradně podřídíte příkazům lidské centrály, nebo půjdete svou vlastní cestou. K dalším herním módům se tvůrci zatím nevyjádřili, ale podle všeho budeme moct ovládat pouze lidské jednotky, nikoliv arachnidy.

Starship Troopers – Terran Command vám nikdy nedá komfort přesily. Kolonie se nachází uprostřed planety doslova přetékající brouky, kteří se mnohdy stěží vejdou na obrazovku. Hráči tak budou muset takticky využívat silných stránek svých jednotek, ale také terénu. Pokud se například postavíte na vyvýšené místo, můžete v řadách dole se hromadících arachnidů napáchat pořádnou paseku.

Abyste si dlouhodobě udrželi nadvládu nad planetou, budete muset rozvíjet vlastní technologie, zpřístupňovat si nové jednotky a zbraňové systémy. Kromě toho budete využívat speciální jednotky, takzvané velitele, kteří budou plnit v podstatě roli hrdinů.

Pokud půjde vše dobře, má Starship Troopers: Terran Command vyjít někdy v roce 2020 pro PC.

Starship Troopers – Terran Command – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Reko
Host
Reko

No jako stará gamesa Starship Troopers v fps podobě.. byla i přes negativni recenze.. dle mého názoru super..
A už tenkrát jsem si říkal, že by bylo fajn tuto hru posadit do RTS.. a vida je to tu.. tak snad splní mé očekávání..

Paeris Kiran
Host
Paeris Kiran

já bych raději nějakou odpovídající knize