Oznámení Baldur’s Gate 3 je na spadnutí. Lákají na něj autoři RPG série Divinity

Pracuje belgické vývojářské studio Larian na pokračování legendární RPG série Baldur’s Gate nebo nikoliv? Nad touto otázkou přemýšlejí tisíce hráčů po celém světě už několik měsíců, kdy se poprvé objevily slibné náznaky toho, že by to tak být mohlo.

Teď jsme se ale konečně dočkali konkrétních kroků ze strany samotných Larian Studios. Tito zkušení autoři, kteří stojí za velice povedeným Divinity: Original Sin 2, si na své oficiální webové stránky vystavili tajuplnou trojku v římských číslicích. Nejprve měli fanoušci za to, že jde o znak blížícího se oznámení třetího Divinity, ale záhy se objevily informace, že by mohlo jít ještě o něco trochu většího – Baldur’s Gate 3.

Někteří činorodí fanoušci se totiž neváhali pohrabat v kódu webových stránek a našli zde náznaky v souvislosti s Baldur’s Gate 3. Kromě jiného šlo o zmínky o Wizards of the Coast, což je držitel licence Dungeons and Dragons, tedy pravidel, na kterých je série Baldur’s Gate postavena.

Tip na článek:  Oznámeno Divinity: Fallen Heroes. Půjde o příběhovou strategii ze známého světa

Vzhledem k načasování celé akce ze strany Larian Studios je více než pravděpodobné, že na blížícím se E3 2019 dojde k oznámení nového titulu. Půjde o Divinity: Original Sin 3, nebo Baldur’s Gate 3? Co byste raději?

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Skalgrin
Host
Skalgrin

Já osobně bych asi raději třetí Original Sin. Oba díly Baldur’s Gate jsou legendární díla, ale hry které vyšly před 20 lety by podle mého měly zůstat už uzavřené. Je sice pravdou že remastery (Enhanced Edition) a jejich nové přídavky ukázaly sílu značky – nostalgie spojená s kvalitou prodává – ale proč tu truhlu, byť oprášenou, nově natřenou a s naolejovanými panty otvirat, když vedle je Original Sin – série která rozvíjí universum Divine Divinity budované Larianem od prvního titulu z roku 2002, série jejíž poslední dva díly byly označeny za nejlepší RPG všech dob? Na druhou stranu návštěva BG… Číst vice »

funboy
Host
funboy

Hele docela souhlasím, navíc Pahtfinder je kvalitou(obsahem) podle mě těžce překonatelná hra.