Oznámení Far Cry 6 je na spadnutí. Náznaky pokračování oblíbené akční série se množí

Foto: Far Cry 5

Ubisoft už před časem oznámil, že v probíhajícím fiskálním roce 2020/2021 chce vydat celkem pět prvotřídních AAA her. Téměř všechny už jsou veřejně známy, až na jednu. Na internetu už se rozjely horečnaté spekulace o tom, co před námi tvůrci ještě skrývají.

Máme pouze dvě potvrzené nápovědy: jde o pokračování, nikoliv novou značku. A nebude to Beyond Good and Evil 2, které bylo oznámeno už v roce 2008, ale od té doby se nepodařilo dokončit.

Bude to Far Cry 6?

Jedním z nejpravděpodobnějších kandidátů se zdá být nové Far Cry. Přeci jen nám Ubisoft přislíbil titul k “jedné z největších herních značek”. Krátké teaser video lákající na chystanou digitální akci Ubisoft Next, na které společnost představí novinky a oznámení, prezentuje záběr na blíže nespecifikovanou krajinu.

Někteří hráči mají za to, že jde o ukázku z nové hry. Velký otevřený svět, který video naznačuje, by přitom seděl právě na Far Cry. Na konci potom přistává letadlo a v noci jsou k vidění osvětlené budovy. To by vylučovalo fantasy či historický scénář, tedy že nejde o záběry z Assassin’s Creed: Valhalla nebo Gods and Monsters. A k vidění je také věž, tedy typický prvek série Far Cry.

Nebo přeci jen Prince of Persia

Druhou nejpravděpodobnější možností, co by se za dosud neoznámeným titulem mohlo skrývat, je pokračování dlouhou dobu opuštěné série Prince of Persia. O něm už se nějakou dobu spekuluje a objevily se i nějaké ty úniky, které se však nikdy nepotvrdily. Ubisoft nicméně nedávno spustil ve své online hře For Honor event, který naznačuje, že má se sérií plány.

Něco jiného

Ubisoft má v portfoliu i další známé značky. Jednou z těch největších je Splinter Cell, tedy série, na jejíž pokračování fanoušci už také čekají velmi dlouho. Například na loňské E3 takřka každý počítal s tím, že bude nový Splinter Cell oznámen.

Francouzský vydavatel by se ale mohl rozhodnout oživit také některou ze svých slavných, ale už pozapomenutých sérií. V úvahu připadá nový projekt v univerzu Might and Magic nebo třeba pokračování skvělého Drivera.

Aktuální fiskální rok skončí 31. března 2021. Ubisoft tak má na vydání ještě téměř rok čas. Na druhou stranu už je nejvyšší čas, aby novinku oznámil a rozjel adekvátní kampaň. Stane se tak pravděpodobně 12. července na akci Ubisoft Forward.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na