Oznámeno Call of Duty: Modern Warfare. Veškeré informace o rebootu a první trailer

Historie oblíbené série stříleček Call of Duty už je velmi bohatá na nejrůznější zástupce a samostatné subsérie. Jednou z těch nejúspěšnějších se stalo Modern Warfare. Už nějakou dobu se tak spekulovalo, že vývojářské studio Infinity Ward, které má letošní díl na starosti, se vytasí právě s dalším zástupcem moderního válečného konfliktu.

Nakonec se tak stalo napůl. V případě nového dílu jde o reboot starého dobrého Call of Duty 4: Modern Warfare z roku 2007. Už to samo o sobě je v dějinách značky Call of Duty novum. Jakoby to nestačilo, Infinity Ward přidává ještě další, poměrně diskutabilní aspekty.

Ačkoliv o novince stále není známo zdaleka vše, určitý obrázek už jsme si na základě dvou misí, které společnost Activision prezentovala v Los Angeles, mohli udělat. Rozhodli jsme se proto sestavit 10 důležitých informací o Call of Duty: Modern Warfare.

Call of Duty Modern Warfare je reboot

Po událostech z Call of Duty: Modern Warfare 3 nezůstalo ze světa tak, jak ho známe, příliš mnoho. Není tak příliš překvapivé, že příběh hry sází vše na nový začátek. Příběh se odehrává nezávisle na předchůdcích ve vlastní iteraci univerza Modern Warfare. Kapitán Price, který se zde opět objeví, tak není ten samý, jako dříve.

Call of Duty Modern Warfare má opět kampaň

Otočka o 180 stupňů oproti loňskému roku. Na rozdíl od Call of Duty: Black Ops 4, který se koncentroval výhradně na multiplayerové hrátky, zaštítí chystaný titul opět příběhová kampaň. Autoři si na něm evidentně dávají záležet, protože v roli příběhového ředitele na něj dohlíží Taylor Kurosaki, který má na svědomí příběh takových her jako The Last of Us a Uncharted.

Multiplayer a kooperace samozřejmě nechybí

O multiplayeru nemáme prakticky žádné informace, ale přinejmenším došlo k jeho potvrzení. Modern Warfare zahrne jak kompetitivní, tak kooperativní hru více hráčů. Zatím ale nevíme, zda půjde o klasický CoD multiplayer, zombie mód nebo Battle Royale.

Hratelnost má být taktičtější

Ne, z Call of Duty asi nikdy nebude taktická akce. Hratelnost tak zůstane arkádová, ale měli bychom se dočkat přeci jen určitých taktických vychytávek. Například tak půjde rozstřelit nebo vypnout světla a získat tak díky nočnímu vidění výhodu oproti nepřátelům. Zbraně bude možné zapřít o rámy dveří nebo v terénu, čímž dojde k oslabení zpětné vazby. Dveře bude možné otevřít také tichým způsobem, namísto dosavadního rozkopnutí. Tyto a další maličkosti mohou mít původ v multiplayeru, nebo být omezeny pouze na atmosférickou kampaň ve Spec Ops stylu. Zatím nevíme.

Příběh si nebude brát servítky

Pokud se autoři snaží říct jasně jednu věc, je to především důraz na dospělý příběh, který by měl pohnout i těmi největšími tvrďáky. Chybět nebudou teroristické útoky v Londýně, útoky na civilisty na Blízkém východě a další kontroverzní témata. V tomto ohledu vidíme velký potenciál nového Modern Warfare.

Konečně nová verze grafického enginu

Modern Warfare vypadá překvapivě dobře. Zejména porovnáme-li to s předchozími díly Call of Duty, které působily už přeci jen trochu zaprášeně. Grafický engine se totiž dočkal nové iterace, pravděpodobně v souvislosti s přípravami na příchod next-gen konzolí v roce 2020. Textury, moely a charaktery vypadají každopádně velmi povedeně. Za účelem nočního vidění bylo simulováno dokonce infračervené světelné spektrum. Vývojářské studio Infinity Ward slíbilo také optimalizovanou PC verzi, která profituje z raytracingu a 4K.

Autoři fotili vyhořelá auta, aby je mohli zobrazit ve hře

Stejně jako v případě druhoválečné kampaně v Call of Duty: WW2 autoři nelení a pilně se věnují takzvané fotogrametrii. Cestují po světě, fotografují určité objekty a z toho vytvářejí detailní 3D modely, na kterých se doslova nepodobá kámen kameni. V průběhu tohoto procesu došlo i ke kuriózním situacím. Například známí jednoho z tvůrců přišli o auto v lesním požáru. Vývojářský tým se rozhodl vrak vyfotit a 3D model umístit do rozbombardované vesnice.

Vytvoříte si vlastní postavy

V rámci multiplayeru a kooperace budete mít k dispozici editor, ve kterém vytvoříte vlastního avatara na základě pohlaví, barvy kůže, outfitu a výzbroje. Vycházíme z toho, že tato optická personalizace bude mít co do činění s nějakou formou mikrotransakcí, respektive lootboxy.

Nejednoznačné vedení války

Podle příběhového ředitele Taylora Kurosakiho nebude příběh Modern Warfare ani trochu černobílý, ba právě naopak. Bojovat budete za britské i americké speciální jednotky, přičemž hrdiny a padouchy najdete na obou stranách. Bojovat budete jak po boku muslimského odboje, tak přímo v srdci Londýna. V případě nepřátel se autoři rozhodli vzdát obvyklých stereotypů.

Hra vyjde na podzim

Série Call of Duty si dává tradičně dostaveníčko na začátku silné předvánoční sezóny. V případě Call of Duty Modern Warfare tomu nebude jinak. Hra vyjde 25. října 2019, a to na PC, Playstation 4 a Xbox One.

Call of Duty Modern Warfare – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na