Oznámeno Conan Unconquered. Jde o strategii od tvůrců Command and Conquer

Barbar Conan se v posledních letech v herním průmyslu poměrně osvědčil. Dosud však v podobě různých onlinovek, naposledy Conan Exiles, lákal především milovníky survivalových her. Conan Unconquered je dalším titulem od norské společnosti Funcom, která na Conana pro virtuální využití drží práva. Tentokrát však jde jiným směrem, když ho žánrově zasadili do ranku strategií.

Princip Conan Unconquered je podobný jako v nezávislém hitu They are Billions, kdy na vás proudí hordy zombíků a vy se jim musíte bránit. V chystané hře postavíte pevnost a budete se jí snažit ochránit před přívalem nepřátel. Každá další vlna je větší, silnější a agresivnější. Zatímco zpočátku jde pouze o pěchotu, časem na vás soupeř začne vysílat elitní jednotky a na závěr pak nejrůznější mytologické kreatury jako obří hady nebo létající démony.

Také vaše armáda v Conan Unconquered začne poměrně jednoduše, ale postupně ji můžete rozvíjet tím, že naberete nové jednoty a ty stávající díky dostatku potravin a žoldu vylepšíte. Svůj chrám můžete zasvětit některému z bohů a vyvolat gigantického avatara.

Radost pro nekromanty

Cílem hry je vydržet pokud možno co nejdéle. Když už je situace příliš stresující, můžete využít funkce pauzy, abyste mohli rozdělit příkazy jednotkám, případně umístit nové budovy. Autoři slibují spoustu smrti, krve a násilí, jak se na hru s barbarem Conanem v názvu sluší a patří. Nebude to mít přitom jen vizuální opodstatnění. Hromadící se mrtvoly na bojišti se mohou stát semeništěm nemocí, ale také nástrojem zdatného nekromanta.

Postupem času vám Conan Unconquered umožní odemknout zajímavé hrdiny, mezi nimi samotného Conana. Ti přinášejí speciální schopnosti a je možné je vyzbrojit artefakty, které najdete při prozkoumávání herního světa. Díky dynamicky generovaným mapám by objevování okolí mělo přinášet neustále nová překvapení.

Conan Unconquered si budete moct zahrát samostatně, ale také v kooperaci dvou hráčů, kdy budete spolupracovat na budování a bránění pevnosti.

Za vývojem Conan Unconquered stojí vývojářské studio Petroglyph, které sestává z veteránů, jež pracovali na hrách jako Command and Conquer, Dune 2 nebo Star Wars: Empire at War. Aktuálně dělají také na remasterech Command and Conquer a Red Alert.

Conan Unconquered má vyjít ve druhém čtvrtletí roku 2019, a to na PC.

Conan Unconquered – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Johny
Host
Johny

They are Billions znám a docela mě baví,ale obtížnost je na mě moc vysoká,takže škoda pro mě,že nejsem HC gamer a moc daleko jsem ve hře nepokročil.Nicméně,toto vypadá moc hezky.Určitě hru vyzkouším.