Oznámeno Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning. Jde o remaster jednoho z nejméně doceněných RPG

Foto: THQ Nordic

Přípravy remasterované verze Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning byly veřejným tajemstvím několik týdnů. Teď je vydavatel THQ Nordic konečně potvrdil a hráči se mohou těšit na občerstvené zpracování velkolepého RPG z roku 2012, které má za sebou velmi strastiplný vývoj a které nakonec poněkud neprávem zapadlo, zřejmě i proto, že už nezbylo na marketing.

U zrodu Kingdoms of Amalur: Reckoning stál bývalý baseballový hráč Curt Schilling, který po zakončení své kariéry viděl velký potenciál právě ve videohrách, a tak své jmění vložil do společnosti 38 Studios a navíc získal ještě tučnou podporu ve výši 75 milionů dolarů od státu Rhode Islandu. Schilling chtěl primárně vytvoří obří masivně multiplayerové RPG, které by konkurovalo Everquestu a World of Warcraft. To však nikdy nevyšlo. Jako vedlejší produkt byl vyvíjen také Kingdoms of Amalur: Reckoning, jehož svět stvořil spisovatel R. A. Salvatore. Přestože celé vývojářské studio nakonec skončilo krachem, v roce 2012 ještě s pomocí Electronic Arts tento titul zvládlo vydat, byť byl oproti původním plánům notně osekán. Přesto ale šlo o velké RPG v otevřeném světě.

K právům na hru se nakonec levně dostal mrchožrout THQ, který, jak je jeho zvykem, zkusí ze značky nejprve vytřískat nějaké peníze prostřednictvím remasteru. Firma s ní má ale přeci jen větší plány a poté, co Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning v září tohoto roku vyjde, měl by se v příštím roce dočkat rozšíření jménem Fatesworn. Díky tomu se hra devět let po svém původním vydání dočká nového obsahu.

Za remasterem stojí vývojářské studio Kaiko, které má zkušenosti s remasterem prvních dvou her série Darksiders. Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning by měl obsahovat také veškerá dostupná DLC.

Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning vyjde v září tohoto roku na PC, Playstation 4 a Xbox One.

Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
uroboros
Host
uroboros

Výborné RPG, musím vytknout(v dobrém) možnost změnit povolání (to se hodí , když si člověk blbě vybere), výborný bojový systém(alespon za mága i lotra). Pravdou je , že příběh si už nepamatuji, ale boj a vracení se do lokací s tím , že teď už na ně mám, je nezapomenutelný.Klasický milovník RPG to má samozřejmě za sebou, ale mladším ročníkům nic nebrání v prožití úžasné Hry.(dlc hrát nejlépe až nakonec,jinak se postava moc nabuší a pokračovat může s prstem v nose)