Oznámeno nové Fable. Není to ale čtvrtý díl

Foto: Microsoft

Celých deset let čekali fanoušci série Fable na tuto zprávu. RPG klasika, které kdysi položil základy jeden z géniů herního průmyslu Peter Molyneaux, se vrací zpět do života a dostane pokračování. Ostatně, o Fable 4 se spekuluje už dlouho a v posledních týdnech náznaky ještě zesílily. Objevila se například zpráva, že si Microsoft obnovil práva na tuto značku.

Každopádně, nový díl Fable, který byl prezentován v rámci akce Xbox Games Showcase, nebude očekávaným Fable 4, ale obejde se bez číslovky, tak jako se to přihodilo Forza Motorsport ze stejné vydavatelské stáje. Zkrátka více než o co jiného půjde o reboot série, jejíž poslední díl už je beztak natolik zaprášený, že si ho dnešní mainstream stěží může pamatovat. Microsoft tak může hovořit o “návratu legendární značky”.

První teaser nového Fable dává na srozuměnou, že hra bude opět sestávat z mixu nevinného šarmu a příjemného humoru. Právě tento vtip, atmosféra a hra mezi dobrem a zlem byly pilíři úspěchu původního Fable.

Nový díl Fable byl svěřen do rukou zkušeného vývojářského studia Playground Games, které si však dosud získalo ostruhy především závodní sérií Forza Horizon. Nezbývá než doufat, že podobný talent prokáží i při tvorbě fantasy RPG s otevřeným světem. Peter Molyneaux se na vývoji už v žádném směru nepodílí.

Bohužel podobně jako řada dalších titulů, které má Microsoft v rukávě, také Fable je zatím v rané fázi vývoje, a tak si na něj ještě nějakou, dosud nespecifikovanou, dobu počkáme. Každopádně je jisté, že hra vyjde exkluzivně pro Xbox Series X a PC.

Fable – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na