Oznámeno nové velké RPG od Obsidianu. Jmenuje se Avowed a nabízí ochutnávku trailerem

Foto: Microsoft

Když vývojářské studio Obsidian Entertainment v loňském roce dokončilo a úspěšně vydalo povedené sci-fi RPG The Outer Worlds, začalo se okamžitě spekulovat o tom, co tito talentovaní tvůrci mají za lubem dále. Spekulace byly o to peprnější, že firma předtím skončila pod křídly takřka neomezenými financemi vybaveného Microsoftu a dostala za úkol tvořit pro konzole Xbox (a také PC) ve velkém.

Nejvíce se přitom mluvilo o The Outer Worlds 2. Když pak ale tvůrci oznámili poněkud dětinský survival Grounded, bylo to pro mnohé zklamáním a pro další důkazem, že nezávislým studiím se pod jhem velkých molochů nedaří. Jenže naštěstí nešlo o jedinou hru, na které Obisidan pracuje. V rámci Xbox Games Showcase totiž byla představena další novinka, která je tím, na co mnozí čekali. Tedy velkým RPG, na které tito autoři snad konečně dostali zaslouženě tučný rozpočet.

Avowed je hrou, o které zatím nevíme takřka nic. Snad jen to, že se bude hrát z pohledu vlastních očí a že se odehrává ve světě Eora. To znalce tvorby Obsidianu pravděpodobně trkne, protože jde o svět, ve kterém se odehrávala dva díly Pillars of Eternity. Jasné tedy je, že tentokrát nepůjde o sci-fi, nýbrž fantasy titul.

Avowed zatím nemá stanoveno datum vydání a vzhledem k tomu, že se na hře začalo pracovat pravděpodobně až koncem loňského roku, ještě si počkáme.

Avowed – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 1]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na