Pakistánský politik pochválil neskutečný manévr pilota. Pak se ukázalo, že šlo o záběry ze hry GTA 5

Pakistánský politik Khurram Nawaz Gandapur na svém Twitteru sdílel video, při kterém se na první pohled tají dech. Obří letoun Airbus A380 se jen těsně vyhýbá cisterně, která se zastaví na přistávací dráze. Pilot na poslední chvíli zamezí obrovskému neštěstí. Celé by si to zasluhovalo potlesk pro rychlou reakci, jen kdyby tu politik s vážnou tváří nechválil parádičku, kterou kdosi vytvořil v Grand Theft Autu 5.

Těsný vzlet letadla, který mohl skončit obrovskou katastrofou,” napsal Gandapur na svém Twitteru. Příspěvek později smazal. “Zázračný záchranný manévr pilotovy duchapřítomnosti.

Příspěvek získal okamžitě mnoho tisíc sdílení, ovšem drtivá většina lidí se nenachytala podobně jako Gandapur. Naopak se mu ve svých retweetech vysmívala, že nepozná očividné záběry ze hry. Video vytvořil youtuber The UiGamer, který se zaměřuje právě na katastrofy letadel, případně extrémní manévry, které připravuje v GTA 5.

Naletělo více lidí

Přesto není Gandapur jediným, kdo se nachytal. Například twitterový účet Physics-astronomy.org, který má 47 000 followerů, zašel dokonce ještě dále a celou akci označil za teroristický útok, kterému zabránil pilot neuvěřitelným manévrem.

Video je pro mnohé tak přesvědčivé, že zlákalo dokonce reportéra respektovaného média France 24, který se o incidentu snažil zjistit další informace.

Svým způsobem je neuvěřitelné, jak jednoduše lze zmanipulovat osoby, které by měly být při konzumaci informací z internetu obzvlášť obezřetní. Jen si představte, co kdyby někdo v ještě realističtěji vypadající hře nasimuloval výbuch atomové bomby na území Pakistánu, který rovněž drží jaderný arzenál. Jak by pak výše uvedený politik reagoval?

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 45 Prumer: 2.2]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

9
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pařman22431765980
Host
Pařman22431765980

Už jenom ta cisterna by tak rychle nezastavila

beda
Host
beda

Hlavně je to vidět u kamery, která tam lítá jak čamrda. Normálně by to někdo točil z jednoho místa.

Fogyn
Host
Fogyn

Nevypadá to věrohodně. Tak obrovské množství hmoty nelze z přistávacího režimu jen tak snadno akcelerovat do vzletu.

Nikola
Host
Nikola

Souhlas. Jestli toto někdo považuje za reálný záběr, tak ať jde o očaři. Po dvou vteřinách je jasný o co tu jde 😀 .Na druhou stranu, neuvěřitelný kam se PC grafika posunula. Když to srovnám třeba s Vice City…. (tam by to snad poznal i ten blb :-)).

James
Host
James

Lidi jsou už úplně zblbnutí z těch počítačů

cz@cz.cz
Host
cz@cz.cz

Omalovánky

Zeman
Host
Zeman

Třeba měl chudák virózu jak náš prezident, která mu otupila smysly natolik, že nepoznal, že je to počítačová hra 🙂

ALF
Host
ALF

Mevim pro mě je dostatečně zřetelné že jde o počítačovou grafiku… jestli toto dnes stačí k oklamaní lidí tak potěš…

Shorty
Host
Shorty

Me poser xD