PewDiePie už není nejbohatším youtuberem. Konkurent vydělal 360 milionů

S více než 58 miliony odběrateli a ročními výdělky kolem 330 milionů korun byl Felix Kjellberg alias PewDiePie dlouhou dobu jasně nejúspěšnějším youtuberem na celém světě. Přestože se youtubeři těší stále větší popularitě, čísla, na která dosáhl tento Švéd, původně hlavně hraním hororových her, byla jako z jiného vesmíru.

Jenže pak zdánlivě dokonalý mladík udělal několik přešlapů a pustil se na tenký led rasistických a antisemitských výroků, které ho připravily o mnoho reklamních příjmů. Spolupráci s ním ukončila například společnost Disney. Zatímco v roce 2016 vydělal PewDiePie (na fotce) ještě 15 milionů dolarů, letos to podle magazínu Forbes dotáhl na “pouhých” 12 milionů. Díky tomu v žebříčku nejlépe vydělávajících youtuberů spadl z prvního až na šesté místo.

Novou jedničkou se stal Daniel Middleton, který si říká DanTDM. Šestadvacetiletý youtuber se proslavil především hraním Minecraftu, ale věnuje se také dalším titulům. Se 17 miliony odběratelů je v tomto ohledu sice daleko za PewDiePie, ovšem daří se mu je monetizovat mnohem lépe. Za tento rok si přišel na 16,5 milionu dolarů, tedy přibližně 360 milionů korun.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na