Playstation 5 bude dělo. Má mít osmijádro od AMD a mocnou grafickou jednotku Navi

Po Playstation 4 Pro přijde Playstation 5 – to víme jistě, protože se v tomto směru Sony už vyjádřilo. Žádné další oficiální informace však známy nejsou. Začínají se nicméně objevovat zajímavé zprávy z důvěryhodných zdrojů.

Podle nich se Sony na hardwarové architektuře Playstation 5 domluvilo opět se společností AMD. Ta pro konzoli připravuje osmijádrový procesor Zen a grafickou jednotku Navi. Zatímco zmíněné procesory už jsou na trhu k mání, Navi GPU se na trhu s počítačovými komponenty objeví až v příštím roce.

Společnost Sony prý v minulosti zvažovala, že se do budoucna vydá cestou evoluce konzole Playstation 4, jejímž prvním stupněm byla verze Pro. Tuto myšlenku však už podle šéfa americké větve Sony Interactive Entertainment, Shawna Laydena, opustila. To znamená, že dalším Playstationem bude ryzí pětka.

Experti se přesto domnívají, že se Sony neodhodlá k tvrdému odsunu stávající konzole novou. Playstation 4 totiž platí za mimořádně úspěšné a jeho penetrace domácností je mimořádná. Proto se v prvních letech od uvedení Playstation 5 počítá s koexistencí obou konzolí. Takřka jistá je také zpětná kompatibilita her.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor a hlavní recenzent serveru Gamebro.cz. Jinak vášnivý sběratel starých herních konzolí a her.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na