Playstation 5 vstoupí na trh o příštích Vánocích. Nový ovladač nabídne vylepšenou odezvu

Foto: Sony

Nový PlayStation bude pokračovat v zaběhlé číselné řadě a bude se tak jmenovat PlayStation 5. V tomto ohledu nás nečeká žádná revoluce. V rozhovoru pro magazín Wired to potvrdil šéf společnosti Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan. Možná ještě důležitější je datum uvedení zařízení na trh. Přestože se o tomto termínu spekulovalo asi nejvíce, teď máme Vánoce 2020 potvrzeny černé na bílém. Ve stejnou dobu by měl mimochodem vyjít také konkurenční Xbox s projektovým označením Scarlett.

Nyní se pochopitelně můžeme bavit ještě o přesném datu, které zatím nebylo sděleno. Určitým vodítkem by nicméně mohl být termín uvedení PlayStation 4, které se ve Spojených státech amerických poprvé objevilo 15. listopadu 2019. Na český trh však byla konzole uvedena až o měsíc později.

Rovněž stále nevíme, jakou Sony nastaví pro PlayStation 5 cenu. Analytici se nicméně shodují, že doba drahých konzolí je pryč a zařízení bude muset být cenově velmi dostupné. Nejvíce se tak počítá s částkou kolem 500 USD, respektive EUR. V České republice by tak konzole mohla stát přibližně 12 000 Kč.

Ovladač aneb DualShock 5

Vzhledem k názvu nové generace PlayStation se dá očekávat, že si své jméno podrží také ikonický ovladač a že tak budeme mít co do činění s DualShockem 5. Každopádně už víme, že bude používat technologii haptické odezvy, která nahradí dosavadní Rumble technologii. Díky této novice se hráči mohou těšit na širší paletu feedbacků než dosud. “Náraz do zdi tak pocítíte výrazně odlišným způsobem než souboj na fotbalovém hřišti,” uvádí k tomu Sony.

Druhou inovaci nazýváme adaptivními triggery,” píše ve zprávě Sony. Tuto technologii by měly integrovat triggerová tlačítka L2 a R2. Vývojáři díky tomu dostanou možnost ovlivnit míru odporu těchto tlačítek. To přijde ke slovu například při napínání tětivy luku, případně jízdě na šotolině. “Společně s haptickou odezvou to povede k silnějšímu zážitku, který bude lépe simulovat akci na obrazovce.

DualShock 5 bude disponovat přípojkou USB-C, která zajistí rychlejší nabíjení. Ovladač by také měl vydržet nabitý delší dobu než DualShock 4. Vzhledem k větší baterii a novým technologiím však bude o něco těžší.

Zatím nepotvrzené jsou zprávy o tom, že Sony pracuje na asistentovi v podobě hlasem ovladatelné umělé inteligence.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na