Podíl procesorů AMD mezi hráči na Steamu prudce klesá. Může za to PUBG!

Už dříve to postihlo operační systém Windows 10, teď se zdá, že příval čínských hráčů, kteří chodí na Steam hrát Playerunknown’s Battlegrounds, způsobil prudký pokles podílu hardware od společnosti AMD ve prospěch Intelu.

Propad je skutečně nevídaný. V období od září do listopadu tohoto roku klesl podíl procesorů AMD z 22,8 procent na pouhých 8,3 procenta. Pokud se na data, která Steam poskytuje, podíváme detailněji, zjistíme pravděpodobnou příčinu celé věcí. Do listopadu 2017 totiž podíl čínských hráčů na všech uživatelích Steamu vzrostl o dalších 8,23 % na aktuálních 64,35 %. Tento nárůst má jednoduché vysvětlení: extrémní obliba multiplayerové akce Playerunknown’s Battlegrounds v Číně.

Jedním z čínských fenoménů je přitom to, že hráči často nehrají doma, ale v internetových kavárnách. Ty přitom nepoužívají nejnovější hardware, ale spíše komponenty z druhé ruky. Vzhledem k tomu, že aktuálně oblíbené procesory od AMD řady Ryzen jsou relativně nové, do čínských kaváren se zatím nedostaly a dříve byly ke hraní vhodnější procesory od Intelu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 2]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
d@rkWolf
Host
d@rkWolf

Na to nemá vliv ta vylízaná blbost, ale to, že AMD už roky není schopný vyrobit použitelnej herní procesor obecně.

Dusan
Host
Dusan

Uplne zbytecny clanek 😀