Pokud Steam upraví svou cenovou politiku, skončíme s exkluzivitami, prohlásil šéf Epic Games

Šéf společnosti Epic Games, která provozuje také obchod Epic Games Store, Tim Sweeney (na obrázku), se opět přihlásil ke slovu ohledně exkluzivit, které se jeho platformě daří získávat zejména na úkor konkurenčního a stále ještě dominantního Steamu.

Sweeney překvapivě oznámil, že je připraven vzdát se politiky exkluzivních titulů, pokud Steam přistoupí na stejnou cenovou politiku, kterou nastavil právě Epic Games Store, tedy to, že z každé prodané hry dostane 88 % tvůrce, respektive vydavatel a zbytek samotná platforma. V případě Steamu je poměr stanoven na 70:30.

A nejen to! Pokud by se Steam k tomuto kroku odhodlal, je Tim Sweeney připraven nabízet na této platformě i vlastní tituly, tedy například Fortnite. Šéf Epic Games tak v zásadě pokračuje ve své kritice Steamu za přílišnou nenasytnost. Nyní k tomu ale má k ruce i vlastní obchod. Je otázkou, jak k výzvě Steam přistoupí. Dá se ale očekávat, že se nebude chtít podřídit, protože fungování Valve už je na danou cenovou politiku nastavené.

Tip na článek:  Vývojáři Fortnite jsou novodobými otroky. Výjimkou není práce 100 hodin týdně, a to dobrovolně

Epic Storu se v poslední době daří získávat atraktivní tituly jako Borderlands 3. Ovšem aktuální případ strategie Phoenix Point ukázal, že tyto exkluzivní smlouvy jsou velmi draze vykoupeny.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 4.5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na