Polda 7 bude. Hráči se na něj složili během několika hodin

Foto: Zima Software

Jde o další příklad síly crowdfundingu. Když týmu kolem Petra Svobody došly prostředky k tomu, aby dokončil už sedmý díl oblíbené série adventur Polda, rozhodl se obrátit na samotné hráče. Na dokončení hry potřeboval vybrat alespoň 400 000 korun. Když včera kampaň spouštěl, asi nečekal, že se tuto metu podaří překonat do jednoho dne. Ostatně, každý projekt na portálu HitHit má k dosažení cílové částky 45 dní.

Polda 7 tak vznikne a dost možná půjde o mnohem rozsáhlejší projekt, než bylo původně v plánu. Crowdfundingová kampaň totiž pokračuje ve slibném duchu, kdy každou hodinu přibývají další desítky tisíc od fanoušků, kteří chtějí vývoj Poldy 7 podpořit. Zájem je skutečně velký a zdá se, že by se hra mohla zařadit po bok těch vůbec nejúspěšnějších českých projektů financovaných tímto způsobem. Pravděpodobně se vyberou vyšší jednotky milionů korun.

Rozpočet takového projektu podle dřívějších vyjádření Petra Svobody dosahuje přibližně milionu korun, do čehož však nezapočítává svou práci programátora a vedoucího vývoje. Naposledy takto vznikl Polda 6, který se vrátil ke 2D pojetí a sklidil od hráčů poměrně slušná hodnocení. Přestože se zaplatil, neprodával se však kdovíjak, což bylo dáno především zanedbaným marketingem. První díly série však byly prodejními šlágry a vydělaly desítky milionů.

Polda 7 už má každopádně o pozornost postaráno. Dobrou zprávou je, že na palubě jsou opět nenapodobitelní dabéři v čele s Luďkem Soboutou a Jiřím Lábusem.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 10 Prumer: 4.6]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na