Pope Simulator vás nechá hrát za samotného papeže

Foto: Pope Simulator

Vývojářské studio Ultimate Games znovu útočí. Poté, co se mu v podobě zlodějského simulátoru Thief Simulator povedl poměrně solidní úspěch, rozhodli se Poláci pro další neortodoxní kousek. Ve hře Pope Simulator hráče staví do role samotného představitele Katolické církve. Slibují, že život papeže prožijete nejrealističtějším možným způsobem.

Pope Simulator začíná dnem konkláve, kde je hráč dalšími kardinály zvolen papežem. Následně si zvolíte svůj osobní znak, který by měl mít dosud neznámý vliv na vaše panování. Pak už můžete začít ovlivňovat svět podle svého.

Vzhledem k tomu, že papež nedisponuje žádnou vojenskou nebo hospodářskou mocí, je třeba se do mezinárodního systému zapojit “měkkou silou”. Jen tak dokážete prosadit zájmy Vatikánu. Můžete se tak zasadit například o světový mír nebo svržení tyranských diktátorů.

Zajímavé je, že papež v Pope Simulatoru se chová v podstatě jako mág v nějaké RPG hře. Disponuje stromem schopností, kdy se v průběhu hry učí novým a ty stávající vylepšuje. Používat je pak může pomocí many, tedy pardon – získanou vírou. Tu na konci dne můžete doplnit modlitbou.

Pope Simulator má na Steamu vyjít už v brzké době.

Pope Simulator přitom není první náboženskou hrou. Loni vyšel I Am Jesus Christ od vydavatele PlayWay, který vás nechal hrát za samotného syna božího. Zajímavé je, že PlayWay je také investorem ve studiu Ultimate Games. Zahrát si můžete také Priest Simulator, kdy budete provádět exorcismus a konat bohoslužby. Ve hře Noah’s Ark potom můžete chytat zvířata a stavět legendární Noemovu Archu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
trawex76
Host
trawex76

To zní naprosto strašidelně. Cílovka bude hodně úzký okruh deviantů 😀