Postavte si vlastní středověký hrad, slibuje nová česká strategie Archamon

Zní to až neuvěřitelně, ale po 13 letech končí náročný vývoj české strategie Archamon od vývojářského studia Vionsoft, který v podstatě tvoří jediný vývojář na plný úvazek – Ondřej Vindyš. Ten si tak splnil sen a propracovanou hru teď oficiálně vydal na Steamu.

Archamon slibuje náhodně generované mapy, ve kterých můžete stavět vesnice a následně je rozšiřovat na celá města. Cílem je neustálý rozvoj a zároveň obrana vlastního národa, který neohrožuje jen divoká zvěř, ale také nejrůznější barbarští nájezdníci. Logicky je tak třeba budovat také armádu.

Archamon nabízí celkem 30 typů budov a neuvěřitelných 30 surovin, což se málokdy vidí a je to příslibem velmi podrobného mikromanagementu. Postavit si můžete i vlastní hrad včetně mohutného opevnění.

Těšit se můžete také na čilé obchodování či intrikování v diplomacii, která zahrnuje mimo jiné sňatkovou politiku.

Jediné, s čím je třeba se smířit, je poněkud obstaróžní grafické pojetí, které je pochopitelně dáno dlouhým vývojem. Komplexní mechanismy Archamonu by ho ale měly vyvážit. Titul navíc na Steamu stojí pouhých 14,39 euro.

Archamon – video z hraní

https://www.youtube.com/watch?v=cBqlm7yFREo

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na