Předobjednávky Playstation 5 provází chaos. Fanoušci zuří kvůli špatné komunikaci Sony

Foto: Sony

Ve středu oznámila společnost Sony po dlouhém čekání cenu a datum uvedení na trh chystané konzole Playstation 5. Kdo by ale poté očekával opět chvíli klidu, byl by na omylu. Japonský výrobce nepřekvapil jen fanoušky, ale také mnohé obchodníky, když odstartoval předobjednávky PS5 rovnou po ukončení Playstation Showcase.

Přitom ještě v červenci zástupci Sony říkali, že dají zájemcům o nové zařízení vědět s dostatečným předstihem, kdy si budou moct Playstation 5 předobjednat. To se však očividně nestalo a po několika hodinách už bylo pozdě. V drtivé většině internetových obchodů už PS5 není možné předobjednat tak, abyste ji dostali 19. listopadu, kdy oficiálně vstoupí na trh. Platí to přitom jak pro zahraniční, tak české obchody. Důvodem je pochopitelně tradičně nedostatečná výrobní kapacita na jedné straně a obrovský počáteční zájem na straně druhé. Postupem času se začnou obě misky vah vyrovnávat a za pár měsíců bude PS5 na trhu běžně dostupné, ale zkrátka a dobře: kdo chce mít konzoli v první možný termín, musí reagovat rychle.

Předobjednávky PS5 až na únor

Hráči pochopitelně zuří, protože na mnoho fanoušků konzole Playstation se logicky nedostane. Ti žili v představě, že si včas vytvoří předobjednávku, jakmile Sony oznámí příslušný termín. Fóra na Redditu jsou tak plná nenávistných komentářů na adresu výrobce.

Například na Alze je aktuálně možné předobjednávku zadat, ale nikoliv na várku, která dorazí 19. listopadu, nýbrž až na únor, což jsou pro fanoušky tři měsíce úmorného čekání navíc.

Je pravděpodobné, že se v rámci šedé zóny objeví různé možnosti, jak konzoli Playstation 5 získat včas. Překupníci si jistě nenechají ujít svou příležitost, ale v tomto případě si zájemci za konzoli budou muset citelně připlatit. Alternativou je sledovat vícero eshopů a doufat, že někdo svou předobjednávku zruší a obchod pošle tento uvolněný slot zpět do oběhu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 1]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na