Příjmy Fortnite se prudce propadly. Znamená to problémy pro Epic Games?

Na první pohled má za sebou online fenomén Fortnite skvělý měsíc. V květnu 2019 díky ní společnost Epic Games vydělala 203 milionů dolarů. Slovy klasika bychom se mohli zeptat – kdo z vás to má? Také v porovnání s předchozím měsícem je to plusový výsledek. Jenže, jak se ukazuje, vše je relativní.

Na PC ztrácí, konzolím vládne

Oproti květnu loňského roku totiž Fortnite zaznamenalo prudký propad v příjmech. Podle analytického webu Superadata byly příjmy ze hry ve stejném období loňského roku o celých 38 % vyšší. Také proto se v žebříčku nejvýdělečnějších her na PC za květen 2019 umístilo Fortnite až na 5. místě. Pokud ale vezmeme v potaz jen konzole, zde si Fortnite drží první příčku před FIFA 19.

Digitální nákupy obecně poklesly. “Konzumenti dali do her v květnu 8,7 miliard (PC, konzole i mobily), což je o čtyři procenta méně než v loňském roce. Je to dáno především šestiprocentním poklesem v mobilním sektoru v kombinaci s propadem Fortnite na PC i konzolích,” uvádí analýza Superdata.

Zvrátí Mistrovství Fortnite trend?

Vzhledem k tomu, že celý trh klesl o 4 %, propad Fortnite je z tohoto pohledu velmi dramatický. Hra stále vydělává obrovské částky, ovšem jak se ukázalo v případě dřívějších fenoménů, trendy jsou neúprosné, a jakmile jednou nastoupí pokles, bývá často velmi rychlý a těžko zastavitelný. Pro společnost Epic Games, která se díky úspěchu Fortnite rozkročila a začala provozovat vlastní obchod Epic Store, jenž výrazně dotuje, by to mohlo do budoucna znamenat nemilý problém.

Epic Games se proto snaží Fornite etablovat na esportovní scéně. Aktuálně jsou uzavřena kvalifikační kola Mistrovství světa ve Fortnite a od 26. do 28. července bude v New Yorku probíhat finále s dotací 30 milionů dolarů. S tím spojené streamy na Twitchi by mohly vyvolat nový zájem o hru.

Jistou výhodou je pro Fortnite také absence adekvátních konkurentů. Nějakou dobu se zdálo, že vyzyvatelem může být Apex Legends, ovšem jeho čísla začala padat velmi rychle. Pakliže by se ale objevil nový titul, může Fortnite provést to, co on udělal PUBG.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 5 Prumer: 3.8]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirka
Host
jirka

Jo tuhle hru jsem nehrál ani mě to nějak nelákalo, nic méně Apex mě zklamal tím že po dobití levlu 100 už nedostáváte žádné boxy pro skiny atd… Hlavně že mam 79 tisíc červených coinu… Za který se nedá pořídit téměř nic a sezony v Apexu jsou moc dlouhé… Sezonu jedna sem dohrál asi za 1 měsíc při normálním hraní… Proste mě osobně to přestává bavit když vám snažení nepřinese žádnou odměnu. A co aktualizace to katastrofa do nedávna jsem byl rád že se napojím do hry, když vás to každou 2 spuštěnou hru vyhodí že mate problém s připojením..… Číst vice »