Prodejci her GOG.com se příliš nedaří. Složitou situaci řeší hromadným propouštěním

Už před nějakou dobou vyšlo na povrch, že herní platforma GOG.com, která konkuruje Steamu nebo novému Epic Games Store, propustila přibližně tucet svých zaměstnanců. Teprve nyní se však ukazuje důvod tohoto kroku. Podle bývalé zaměstnankyně jde o finanční potíže.

Ačkoliv se mohlo zdát, že GOG si úspěšně kráčí svou cestou, kdy se zaměřuje na distribuci starších titulů, ale také těch novějších bez otravných protipirátských ochran, situace na trhu je podle všeho náročná. Zdroje hovoří o tom, že platforma aktuálně hospodaří v mínusu, což byl také hlavní důvod k propuštění přibližně 10 % zaměstnanců. Šlo pravděpodobně o ty, které firma příliš nepotřebovala. Jak sama totiž uvádí, v současnosti opět lidi nabírá. Otevřených pozic má být asi dvacet.

GOG je členem polské skupiny CD Projekt, kam patří také renomované vývojářské studio CD Projekt RED stojící za Zaklínačem a chystaným Cyberpunkem 2077.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
funboy
Host
funboy

no tak když mají refund 30 dní na hru XD