Provozovatel Steamu čelí žalobě za nelegální hazard. Neodváděl potřebné poplatky

Společnost Valve čelí obvinění za to, že měla provozovat online hazardní hry, aniž by k tomu držela potřebnou licenci. K soudu ji dala společnost Quinalt Indian Nation, která provozuje kasina ve státě Washington, kde sídlí také Valve. Podle žalobce šlo o nekalou konkurenci, a tak žádá náhradu za ušlé příjmy.

V roce 2013 spustilo Valve pro svůj titul Counter-Strike: Global Offensive prodej takzvaných lootboxů, tedy beden, jejichž otevřením hráč získá určitou virtuální věc. K těmto bedýnkám pak Valve prodávalo klíče přímo prostřednictvím Steamu. Hráč pochopitelně nikdy nevěděl, co “vyhraje”. Quinalt Indian Nation to přirovnává k principu výherních automatů.

Součástí žaloby jsou ale také hazardní webové stránky, které zprostředkovávaly prodej a výměnu skinů do hry. Společnost opět viní Valve z toho, že proti těmto webům nic nepodniklo, přestože o nich muselo vědět. Valve dokonce mělo tyto webové stránky podporovat vlastní technologií.

Tip na článek:  Epic Store řeší problémy, které způsobil Steam. Bývalý zaměstnanec Valve promluvil zostra

Pokud by Valve skutečně nabízelo hazardní hry, musela by společnost platit dvě procenta příjmů do speciálního fondu, který byl zřízen pro kasina ve státě Washington. Zástupci Valve se k případu dosud nevyjádřili.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na