První obrázky z remaku Mafie vypadají fantasticky. Co k němu řekl tvůrce originálu Daniel Vávra?

Foto: Mafia: Definitive Edition / Take-Two

Přestože se modernizace dočká celá série v rámci projektu Mafia Trilogy, zraky drtivé většiny hráčů se upírají k remaku legendárního prvního dílu ze stáje vývojářského studia Illusion Softworks. Ten se v roce 2002 stal prvním globálním herním hitem z České republiky a tuzemští hráči na něj dodnes nedají dopustit. Podle mnohých od té doby tak kvalitní hra v České republice nevznikla.

Remake Mafie přitom vypadá skutečně poctivě. Z prvních zveřejněných obrázků je hra v dobrém slova smyslu téměř k nepoznání. Nabídne skvělé grafické detaily a přitom se bude pyšnit jedinečnou atmosférou města Lost Heaven třicátých let, jež je inspirováno mafiány prošpikovaným Chicagem.

Designér originálu Daniel Vávra na svém Facebooku prozradil, že možná nepůjde o úplně přesný remake. “O remaku Mafie vím pouze to, že se na něm pracovalo a že se tam údajně něco přepisovalo,” uvedl Vávra. Je tedy možné, že v příběhu se objeví nějaké změny. Vávra také dodal, že se na projektu žádným způsobem nepodílel. “Nijak jsem se na tom nepodílel. Nikdo mě nekontaktoval. Nikdo mi o tom oficiálně nic neřekl. Jsem velmi zvědav, jestli budu vůbec v titulcích. Nikdo mi za to nedal ani korunu.

Práva na značku dlouhou dobu vlastní vydavatelská společnost 2K Games, která kdysi Illusion Softworks odkoupila. Už na druhém díle se Vávra podílel minimálně a s trojkou nemá společného vůbec nic. Pravdou je, že po kvalitativní stránce měla série sestupnou tendenci.

Mafia: Definitive Edition má vyjít už 27. srpna 2020, a to na PC, Playstation 4 a Xbox One. Více informací se dozvíme už za pár dní.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na