První tři díly Dooma vycházejí na moderní konzole a mobilní zařízení. Fanoušci se bouří kvůli jedné funkci

Společnost Bethesda na své akci Quakecon oznámila bohulibý záměr vydat Doom, Doom 2 a Doom 3 na moderní konzole Playstation 4, Xbox One a Nintendo Switch, stejně jako na mobilní zařízení s operačním systémem Android a iOS. A jak řekla, tak také okamžitě učinila.

Jde v zásadě jen o další potvrzení faktu, že Bethesda s legendární značkou vývojářského studia id Software, které vlastní, do budoucna výraznou měrou počítá. Ostatně, chystaný Doom Eternal je jejím největším želízkem v ohni pro tento rok.

Přesto se toto oznámení, které by mělo vyvolat především pozitivní reakce, neobešlo bez kontroverzí. Abyste si totiž tyto prastaré hry mohli zahrát, potřebujete novou vymoženost v podobě účtu BethesdaNet, se kterým je třeba hry nejprve spárovat. Teprve pak můžete začít hrát, byť internetové připojení dále nepotřebujete.

Hráči však toto řešení jednoznačně odmítli a hlasitě vyjádřili svou nevoli v diskuzních fórech a na sociálních sítích. Vzhledem k tomu, že Bethesda nepotřebuje další “shitstorm” na svou hlavu, její PR oddělení zareagovalo promptně s tím, že chystá patch, který by nutnost loginu do služby BethesdaNet odstranil.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 5 Prumer: 3.6]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na