První velká aktualizace Playstation 5 přináší značné novinky

Foto: Sony

Dlouho očekávaný update systému Playstation 5 je tu a přináší některé funkce, které jsme ještě ani neočekávali. Kromě opravy spousty chyb, které bohužel systém PS5 měl jsme se dočkali i třeba možnosti ukládání her na určené pro Playstation 5 na obyčejný HDD.

Sice to neznamená, že si takhle snadno rozšíříme uložiště, vzhledem ke speciálnosti SSD disku, jenž využívá Playstation 5 není možné ani připojit běžný SSD disk a využívat ho jako originální. Díky tomu má Sony neuvěřitelnou rychlost, která se ještě nepředvedla v plné síle, ale musíme bojovat s nedostatkem místa.

Nicméně pokud nemáte tak rychlý internet asi jako já a stahování jedné hry trvá i celý den, tak nyní je možnost si hru stáhnout a poté ji uložit na externí disk. Z disku ji můžeme poté kdykoliv naistalovat zpět na SSD disk, což zabere daleko méně času než vše znovu stahovat.

Rozhodně se jedná o krok správným směrem a ušetří to hodně vrásek na čele v přemýšlení, kterou hru nyní vymažu abych mohl naistalovat novou. Kromě mraky různých drobných vylepšení ještě vypíchnu možnosti pre-download aktualizací. Což v reálu znamená, že si budete moci stáhnout aktualizace ještě před oficiálním vydáním, takže nebudete muset čekat při vydání až budete natěšeně sedět před konzolí.

Jedno vylepšení, ale v oficiálním oznámení nenajdete, a to je update ovladačů Dualsense, které výrazně vylepšují vibrace u her určené pro PS4, které si díky zpětné komptabilitě můžeme také zahrát. Sice nevíme, proč to Sony takhle skrylo, ale rozhodně se jedná o výrazné vylepšení.

Drobných vylepšení se dočkala i aplikace, kde nyní máme přehled i o kapacitě disku a trofejích.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na