Prvního a třetího Zaklínače hraje tolik lidí jako nikdy předtím

Zaklínač 3: Divoký hon

Geralt z Rivie nás znovu překvapil. Zaklínač totiž tuto neděli – 29. prosince 2019 – zaznamenal hned dva nové historické rekordy. Jak Zaklínač 3: Divoký hon, ale tak i první díl této série z roku 2007 hrálo tolik lidí, jako dosud ještě nikdy.

Nebylo příliš překvapivé, když zájem o herní trilogii vzrostl po uvedení stejnojmenného seriálu od Netflixu. Ale je opravdu překvapivé, jakých rozměrů tento fenomén opět dosahuje.

Nový rekord The Witcher 3: Wild Hunt

  • Nové maximum souběžně hrajících hráčů: 94 601
  • Původní rekord z května 2015: 92 268

Nový rekord The Witcher 1

  • Nové maximum souběžně hrajících hráčů: 12 386
  • Původní rekord z května 2015: 8388

Pokud se ptáte na druhý díl (The Witcher 2: Assassins Kings), tak ani ten se nemá za co stydět, ale 6613 souběžně hrajících hráčů na historický rekord nestačilo. Ten je přibližně dvojnásobný.

Staré rekordy, seriál a výprodej

Každopádně dosavadní rekordy pocházejí z května 2015, kdy vyšel právě třetí Zaklínač a kdy byl o sérii dosud největší zájem. Málokdo mohl předpokládat, že se hry k těmto číslům ještě někdy přiblíží či je snad dokonce překonají.

Jak už jsme uvedli, za aktuální zájem vděčí série Zaklínač novému seriálu, který sice vyvolal určité kontroverze, ale ve výsledku byl přijat poměrně pozitivně, což se týká zejména počtu diváků. Do tohoto období se navíc trefil také tradiční zimní výprodej na Steamu, díky kterému jsou hry se Zaklínačem k mání velmi levně.

Velkou radost musí mít ve vývojářském studiu CD Projekt RED, které za sérií stojí. V podstatě z ničeho jim do náručí spadne pořádný balík peněz a už tak skvěle se zhodnocují společnost má další důvod k růstu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 11 Prumer: 4.8]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Paeris Kiran
Host
Paeris Kiran

No alespoň má CDPR na zaplacení Sapkowského…

By mohl být trochu méně nerudný s tím kolik teď prodává knížek, dostává od Neflixu a něco dostane od CDPR z nové smlouvy