PUBG bojuje proti cheaterům. Dalších 15 lidí bylo zatčeno, potvrdila se i krádež dat

Oblíbená online hra Playerunknown’s Battlegrounds má vážný problém s cheatery, tedy hráči, kteří podvádějí a kazí hru ostatním. Proto vývojářské studio Bluehole postupuje proti takovým aktivitám velmi tvrdě. V poslední zprávě informuje o zatčení 15 lidí spojených s tvorbou cheatovacích programů.

Cílem autorů je vytvořit takové prostředí, které by bylo prosto hackerů a podvodníků ničících herní zážitek. Bluehole bere boj proti cheaterům s naprostou vážností a nebojí se použít ani ty nejzazší metody. Varuje také, že vývoj, prodej, pořízení a použití cheatovacích programů je nejen neférové, ale v mnoha zemích také trestné. Společnost neustále PUBG vylepšuje tak, aby zamezilo používání podvodných programů a také aktivně spolupracuje s orgány činnými v trestním řízení v řadě zemí.

Značně lukrativní byznys po všech stránkách

To podle všeho přináší úspěchy. Dne 25. dubna zatkla čínská policie 15 lidí, kteří vyvíjeli nebo šířili cheatovací program pro Playerunknown’s Battlegrounds. Obratem byli obviněni ze škody ve výši v přepočtu 110 milionů korun, kterou by v případě odsouzení měli nahradit. To je obrovská suma, která jen dokládá to, jaké peníze se takovými programy dají vydělat. Nejde přitom zdaleka o první takový zákrok čínské policie, před časem jich zatkla rovnou 120.

Dotčený software navíc obsahoval malware, který slídil v počítačích uživatelů. Tím se potvrdily informace, že podobné programy kradou svým zákazníkům data. Podvodníci tak neškodí jen ostatním, ale také sami sobě. Pro poskytovatele podobných služeb to je jen další způsob, jak si přijít na zajímavé peníze. Nejde o nic menšího než o organizovaný zločin využívající každé možnosti. Některé globální společnosti přitom rozsah problému zdá se stále nechápou. Jak jinak si vysvětlit nedávnou marketingovou aktivitu firmy Dell, která lákala na své nové počítače, které měly vykazovat vynikající výkony právě při podvodném hraní PUBG.

Teprve před pár dny dostalo PUBG nový 2,2 GB anti-cheat update, který však bohužel nepřinesl jen pozitivní efekty. Někteří hráči si po jeho instalaci stěžují na zhoršení framerate hry.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na