Resident Evilu 2 se na Steamu podařilo něco, co loni žádný velký titul nedokázal

Už teď je jasné, že remake Resident Evilu 2 se stane velmi úspěšným titulem. Pro mnoho hráčů byl tak trochu v ústraní jiných velkých oznámení, snad proto, že šlo pouze o “remake”, jenže Capcom celou věc pojal ve velkém stylu a dodal špičkovou hru. Dokonce takovou, která na Steamu v hodnocení hráčů převálcovala veškerou konkurenci.

Resident Evil 2 Remake má na Steamu aktuálně hodnocení 96 % (slovně: až na výjimky kladné), a to celkem z více než 6000 uživatelských recenzí. Prakticky každý, kdo si hru pořídil, s ní je spokojený. To se přitom u velkých titulů prakticky nestává. Vídáme to u menších nezávislých her, ke kterým jsou hráči shovívavější a odpustí jim lecjaký kompromis. K titulům, za něž musí platit plnou cenu, jako je to v případě Resident Evilu 2, jsou obvykle mnohem kritičtější.

Žádná větší hra nedokázala v loňském roce dosáhnout na tak špičkové hodnocení. Například Far Cry 5 hráči hodnotí průměrnou známkou 62 %, Assassins Creed Odyssey potom 83 %. Můžete namítnout, že na Steamu už nevydávají zdaleka všichni velcí vydavatelé. Ale také na serveru Metacritic, kde jsou hodnocení ještě příkřejší, si Resident Evil 2 drží od hráčů skvělý průměr 91 %. Nadšení hráčů přitom sdílí také recenzenti.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na