Rodiče se radují, návykový Fortnite přestal fungovat. Podle autorů ho vtáhla černá díra

Desítky milionů hráčů už se se přibližně třináct hodin nemohou připojit do své milované hry Fortnite, která je aktuálně asi tou komerčně nejúspěšnější vůbec. Na facebooku Fortnite se objevila pouze hláška “Tohle je konec”. Jako lusknutím prstu se tak splnilo přání všem rodičům, kteří si lámali hlavu s tím, jak svá dítka odnaučit hraní této návykové online akce. Ostatně, někteří návykovost hry přirovnali ke drogám a studio Epic Games rovnou zažalovali, že hru takto koncipuje záměrně.

Působivý byl konec také pro všechny, kdo byli zrovna do Fortnite připojeni a užívali si hraní. V neděli totiž končila jedna herní sezóna, což vyvrcholilo pádem meteoritu. Jenže zatímco dříve se pouze proměnila herní mapa, tentokrát to znamenalo skutečný konec, odpojení ze hry a zjištění, že Fortnite údajně nasála černá díra. Ostatně, její vysílání probíhá také na facebooku hry. Hráči na celém internetu jsou doslova na nohou. Snaží se (marně) získat vyjádření od autorů a pokoušejí se neustále připojovat do hry, což se jim ale nedaří.

Co se tedy stalo? Vysvětlení zřejmě potěší všechny fanoušky Fortnite a zároveň zarmoutí zmíněné rodiče, kteří si mysleli, že hra je pryč nadobro. Jenže takovou dojnou krávu by si dobrovolně nikdo neodstřelil. Už tím, že je hra na čas deaktivována, přichází Epic Games každou vteřinou o obrovské peníze. Ale nejde o nic jiného než o investici do marketingu. Zájem o Fortnite byl tímto krokem opět nastartován na maximum.

Autoři podle všeho chtějí spustit výrazně osvěženou verzi hry, a to pod dříve registrovanou značkou Fortnite: Chapter 2. Mělo bychom se tak dočkat větších změn než jen v případě nové sezóny. Otázkou je, jak dlouho bude přerušení hry trvat. Spekuluje se o 24 hodinách, ale také 48 hodinách, což už by bylo přeci jen dost.

Takto konec jedné etapy Fortnite zachytil hráč, který byl zrovna ve hře.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 16 Prumer: 2.9]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
MAT_cz
Host
MAT_cz

Stejnak to zase zapnout , tato firma nemůže skončit jelikož se o tom nikde nepsalo a navíc Fortnite jen straší protože vyjde nový ubdate Chapter 2 🙂

nasersi
Host
nasersi

Ten ksicht toho zoufalce na videu je k nezaplaceni.