Rodiče žalují Epic Games. Jeho Fortnite je prý záměrně návykový, podobně jako cigarety

Oblíbená online akce Fortnite je v aktuální žalobě připodobněná k nikotinu a tabáku. Rodiče dvou nezletilých děti ve věku 10 a 15 let žalují v Kanadě společnost Epic Games, která prý Fortnite vytvořila záměrně návykové.

Právní firma, která se případu chopila, přitom cítí velkou příležitost a chystá hromadnou žalobu, ke které by se v Kanadě mohl připojit každý, který cítí podobné příkoří.

Žaloba je postavená na právním precedentu z roku 2015, ve kterém stojí, že tabákové firmy dostatečně nevarovaly zákazníky o nebezpečích kouření, což vedlo k žalobě o mnoho miliard dolarů.

Když Epic Games vytvářelo Fortnite, roky a roky, najímali psychology – aby rozebrali lidský mozek a vytvořili hru maximálně návykovou,” uvádí právnička rodičů Alessandra Esposito Chartrand. “Záměrně uvedli na trh velmi, velmi návykovou hru zaměřenou na mladé.

Tip na článek:  Čtrnáctiletý hráč podváděl ve Fortnite. Před soudem ho hájí matka

Faktem nicméně je, že Fortnite má v Kanadě rating kategorie T, což znamená, že je určen pro hráče starší 13 let. Stejně tak je otázkou, jaké má žaloba důkazy o tom, že Epic Games najímal psychology, aby se věnovali tomu, z čeho jsou obviňováni. Jak známo, Fortnite bylo původně jinou hrou, která zdaleka neměla takový úspěch. Teprve poté, co autoři do hry přidali mód Battle Royale, na kterém pracovali zhruba dva měsíce, stal se z něj celosvětový fenomén.

Žalobě na druhé straně hraje do karet to, že Světová zdravotní organizace (WHO) nedávno zařadila závislost na videohrách do oficiálního katalogu psychických nemocí.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 1.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na