Rumun zaútočil na servery World of Warcraft. Odsedí si za to jeden rok v americkém vězení

Velmi agresivní praktiky použité k získání výhody v online hře World of Warcraft se jednomu rumunskému hráči hodně nevyplatily. Calin Mateias byl uznán vinným z takzvaných DDoS útoků na servery WoW v roce 2010. Soud v Los Angeles ho navíc na rok poslal do vězení.

Calin Mateias je spíše průměrným hackerem, ale to na jeho čin bohatě stačí. Zahltit totiž servery nadměrnou (umělou) návštěvností, jak to tento hráč mezi únorem a zářím 2010 pravidelně prováděl, není nic zase tak složitého. Calin tím podle své obhajoby chtěl zamezit tomu, aby se do hry přihlásili jeho herní konkurenti. To se skutečně podařilo, ale rozměr útoků byl přeci jen trochu větší. Problémy s přihlášením do hry měli v tomto období tisíce lidí.

Pro Mateiase byla zřejmě největším problémem skutečnost, že byl k projednávání trestného činu vydán z Rumunska do Spojených států amerických. Tamní justice nemá – na rozdíl od té východoevropské – v podobných případech příliš slitování. Kromě ročního vězení musí uhradit Blizzardu částku bezmála třiceti tisíc dolarů.

Calin Mateias však podle všeho není žádnou nebohou obětí své herní vášně. Již dříve byl obviněn z nejrůznějších podvodů, kdy se snažil vylákat peníze z různých firem.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na