Se Stalkerem 2 to není zase tak slavné, jak se čekalo. Hra zřejmě není ani ve vývoji, hledá se vydavatel

Před několika týdny ukrajinské vývojářské studio GSC Gameworld zcela nečekaně oznámilo akci Stalker 2, tedy pokračování fantastického titulu ze zamořeného prostředí kolem černobylské jaderné elektrárny. Jak se ale nyní ukazuje, za oznámením se toho skrývá mnohem méně, než jsme si zpočátku mysleli. Tvrdí to alespoň Sergej Galenkin, který pracuje v Epic Games.

Podle něj prý oznámení provedl šéf GSC Gameworld, Sergej Grigorovič, aniž by se o tom poradil se zbytkem vývojářského týmu. Kromě toho Stalker 2 stále nemá vydavatele a zatím vězí v designové fázi, která vlastnímu vývoji předchází. Ale proč se tedy Grigorovič se Stalkerem 2 vytasil? Podle všeho chtěl na projekt strhnout pozornost vydavatelů, která je před veletrhem E3 přeci jen zostřenější. Navíc prostředí veletrhu může být zajímavou platformou k setkávání a dohadování se s publishery.

Je také pravdou, že na oficiálním webu Stalkera 2 byl uveden rok 2021. Dříve se hry zřejmě opravdu nedočkáme. Snad to alespoň nedopadne tak, že bude Stalker 2 už podruhé zrušen.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na