Šéfové Electronic Arts a Activisionu jsou na seznamu nejpřeplácenějších manažerů

Bobby Kotick z Activisionu vydělává o 12 milionů dolarů za rok více, než by bylo zdrávo. Andrew Wilson z Electronic Arts pak dokonce o 19 milionů dolarů více. Uvádí to veřejně prospěšná organizace As You Sow ve svém každoročním žebříčku stovky nejpřeplácenějších firemních šéfů ve Spojených státech amerických. Wilson a Kotick jsou jedinými zástupci herní branže. Jejich příjmy se už na první pohled jeví giganticky, obzvlášť pokud je porovnáme s tím, kolik vydělává průměrný zaměstnanec společností, které vedou.

  • 98. místo – Andrew Wilson – 35 728 764 dolarů, což představuje 371násobek průměrného zaměstnance Electronic Arts.
  • 45. místo – Bobby Kotick – 28 698 375, což představuje 306násobek průměrného zaměstnance Activisionu.

Jak je možné, že je Kotick na vyšší pozici, když Wilson vydělává více, a to i v poměru k průměrnému zaměstnanci své firmy? Organizace As You Now totiž používá poměrně komplikovaný vzorec výpočtu, ve kterém nejde jen o hrubý plat. Ten je navíc srovnáván se zisky, které strategie šéfa přinesla akcionářům a počítá také podíl, kolik on sám vydělal na zisku. Kromě toho hraje roli také to, kolik investorů s platem souhlasilo. V případě Wilsona byl souhlas 97%, v případě Koticka pouze 92%.

Organizace As You Now byla založená v roce 1922 a tento žebříček vydává od roku 2015. Podle svého vyjádření vystupuje jako advokát investorů s cílem zajistit odpovědné hospodaření. To se zatím příliš nedaří, protože v průměru jsou šéfové velkých firem přeplácení stále více. Přitom výsledky firem těch nejvíce přeplácených se v posledních letech zhoršují. Je to jen pár dní, co se k velkému propouštění odhodlal právě Activision.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

4
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jaja
Host
Jaja

Kolik by asi brali, kdyby delali kvalitní hry. To by musel byt aspon desetinasobek.

Oldis
Host
Oldis

Zmrdi..

Manjack33
Host
Manjack33

Je to až vtipné, že když se to tak zprůměruje, tak tito pánové mají za měsíc to, co průměrný čech za celý život 😀 Ale tak, když byli schopni se na takovéto pozice vypracovat, tak proč ne. Jen EA by spíše místo takovýhle platů mohlo více investovat do těch her.

SoulReaper
Host
SoulReaper

EA hry stojí už hezkých pár let za h*vno.