Šéfové Electronic Arts nepřijali své bonusy. Rozdělili je mezi zaměstnance

Mnoho hráčů nemůže přijít společnosti Electronic Arts na jméno. Pravdou je, že tento videoherní gigant rád nabíhá na vidle, ať už je to fiasko s lootboxy ve Star Wars: Battlefront 2 nebo zpackání tak velkého projektu, jakým je Anthem. Jak se ale zdá, ne všechno je v tomto koncernu černobílé.

Nyní se například ukázalo, že šéf společnosti, Andrew Wilson (na obrázku), stejně jako někteří další špičkoví manažeři, nepřevzali bonusovou složku svého platu za ukončený fiskální rok. Namísto toho bonusy vložili do bonusového fondu pro zaměstnance. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnil server Gamedaily, jenž ji zjistil v rámci rozhovoru s Wilsonem.

Nejpřeplácenější manažer

Mluvíme tu o bonusech, které jsou navázány na plnění cílů a rentabilitu společnosti. Jen v případě Andrewa Wilsona tato suma za rok 2018 činí 2,5 milionu dolarů. Další miliony by měly dodat bonus ostatních manažerů.

Na první pohled jde o velmi vstřícný až altruistický krok. Ale jak už jsme řekli, u EA nic není černobílé. A tak je třeba zohlednit také fakt, že EA na začátku roku propustilo 350 zaměstnanců a že Andrew Wilson stále patří mezi 100 nejpřeplácenějších manažerů. Jeho celkový plat přesahuje 35 milionů dolarů, a tak bonusy činí jen jeho malou část.

EA jako dobrý zaměstnavatel

Celkově vzato to ale vypadá, že Electronic Arts není špatným zaměstnavatelem. Podle oborového magazínu Gamesindustry jde o místo, kde se pracuje docela dobře, pokud se tedy zrovna nepropouští ve velkém.

Portál Glassdoor, který hodnotí firmy z hlediska kvality pracovního prostředí, zařadil EA v roce 2018 na 56. žebříčku nejlepších míst, kde pracovat. Microsoft skončil na 39. místě a Blizzard dokonce na 28. místě.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 18 Prumer: 3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na