Seriál Watchmen měl být další hit HBO, ale reakce jsou rozporuplné. Proč je Jeremy Irons nahý?

Nový televizní seriál Watchmen od HBO v režii Damona Lindelofa podle slavného komiksu Alana Moora je jednoznačně jedním z vrcholů tohoto roku. Ale odvysílání prvního dílu oproti očekáváním obří vlnu zájmu o nový seriál nestrhlo. Naopak mnohým zamotalo hlavu a postaralo se o jedno z nejrozporuplnějších přijetí TV seriálu za poslední dobu. Mnozí diváci po prvním dílu neví, co si o Watchmen myslet. Jiní ho rovnou odsoudili jako hloupost a další na něj už teď nedají dopustit.

Kritici a diváci hodnotí jinak

Zajímavý je pohled na agregátory odborných recenzí a diváckých hodnocení. Zatímco na hodnotícím portálu Rotten Tomatoes sklízí nová komiksová série kladné ohlasy od kritiků (v průměru 93 %), diváci mají trochu jiný názor a první díl Watchmen hodnotí pouhými 49 %. Podobný obrázek můžeme vidět na serveru Metacritic, kde je průměrné hodnocení z recenzí 85 %, zatímco hodnocení diváků pouhých 6,1 bodu z 10 možných.

První ohlasy už se objevily také na českém portálu ČSFD, kde činí průměrné hodnocení uživatelů 67 %. V ohlasech na všech serverech se přitom ukazuje zajímavý jev. Diváci si Watchmen buď zamilovali, nebo naopak nechápou, jak mohl někdo něco takového natočit.

Tip na článek:  HBO GO výrazně zdražuje. A zkracuje bezplatné zkušební období

Nahý Jeremy Irons

Asi nejvíce materiálu pro diskuzi vytvořila scéna, ve které nahý Jeremy Irons píše na stroji, zatímco o něj pečuje služebná. Zatím není jisté, zda skutečně ztělesňuje postavu Ozymandia, jak se spekuluje, ale jisté je to, že řadu fanoušků tato scéna dosti iritovala.

Osud seriálu Watchmen je zatím zcela otevřený, protože první díl partii rozehrál skutečně zvláštně a je těžké po něm zaujmout hodnotící stanovisko. Stále to může dopadnout skvěle, ale také strašlivě.

Seriál Watchmen – trailer

https://www.youtube.com/watch?v=-33JCGEGzwU

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Hulibrk
Host
Hulibrk

Po takové úvodní epizodě se nedá moc hodnotit, natož předpovědět budoucí kvalitu seroše .
Jediné co za sebe, fanouška komiksu i filmu, dle mého, společně s V jako Vendeta, nejlepší komiks. film, mohu hodnotit, je zajímavý audiovizuál a po dlouhé době, sympatická hlavní hrdinka.
Doufejme, že nás nadcházející části mile překvapí.