Série Dishonored je u ledu. Zatím není v plánu žádný další díl, autoři jdou jiným směrem

Fanoušci Dishonored 2 nebo Dishonored: Death of the Outsider se zatím nemohou těšit na nový díl. Hlavní designér vývojářského studia Arkane, Ricardo Bare, totiž prozradil, že na pokračování se zatím nepracuje.

Nemohu říct, co se stane zítra, ale aktuálně je Dishonored u ledu,” uvedl Bare. “Jsme studio, které se zajímá především o komplexní a uvěřitelné světy, které dokáží odvyprávět příběh také bez textových oken.” Tradiční styl studia by měl být proto rozpoznatelný i v budoucnu, přestože se tak nejspíš stane v jiných titulech než právě Dishonored.

Pro Arkane je herní svět stejně tak důležitý jako hlavní hrdina nebo osoby, které na své cestě potká. Tyto hodnoty si chce studio do budoucna udržet, ovšem na receptuře by se přeci jen mohlo něco změnit. Například nepsané pravidlo, že se hry od Arkane hrají pouze z pohledu první osoby. “Typicky se držíme first-person pohledu, ale není to žádné pevné pravidlo a můžeme zkusit jiné věci,” uvedl Bare. Ony “jiné věci” můžeme chápat také ve vztahu k muliplayerovým hrám, kterým se Franouzi dosud vyhýbali.

Hlavní designér Arkane přiznal, že v minulosti studio s multiplayerovými hrami experimentovalo. Nejviditelnějším byl asi projekt The Crossing, který však byl zrušen. Bare je každopádně rád, že je jejich mateřská společnost Bethesda do multiplayeru nenutí, protože když se tak v minulosti u jiných studií dělo, bylo to většinou je plýtváním talentu, který autoři měli na singleplayerové zážitky.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na