Sliby chyby. V PC verzi brutální akce Agony nakonec cenzura navzdory ujištění autorů zůstává

Špatné zprávy pro všechny hráče, kteří si dnes vycházející akci Agony vychutnat na PC. Vývojářské studio Madmind totiž oznámilo, že i v této verzi zůstanou cenzorské zásahy. Ty přitom původně vznikly kvůli konzolovým verzím a na PC měly být odstraněny pomocí aktualizace.

Jenže nic takového se nestane. PC verze Agony žádnou aktualizaci za tímto účelem nedostane a hra tak navždy zůstane pouze v cenzurované verzi. S tou autoři přišli proto, aby hra vůbec mohla vyjít na konzolích běžnou formou, protože hrozilo, že jinak dostane rating “pouze pro dospělé”, čímž se do klasické distribuce na konzolích nedostane.

Pro jednoduchost měla cenzuru obsahovat také PC verze, ovšem už ve chvíli vydání měl být k dispozici patch, který by jí odstranil. Toho se také tvůrci podle vlastních slov pokoušeli do poslední chvíle dosáhnout. Jenže právníci jim řekli, že to není možné, pravděpodobně proto, že by tímto způsobem mohlo docházet k obcházení ratingu.

Agony je k dispozici ve verzích pro PC, Playstation 4 a Xbox One.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Patres
Host
Patres

opět úsupky kvůli konzolím. Zas** konzole

David
Host
David

Tak to asi hru vrátím protože nedostanu to za co sem si zaplatil