Služba Geforce Now během týdne přišla o veškeré hry od vydavatele Activision Blizzard

Věci se někdy dějí opravdu rychle. Sotva byla před týdnem s velkou parádou spuštěna streamingová služba Geforce Now, už její herní katalog dostává povážlivé trhliny. S okamžitou platností z něj totiž mizí veškeré hry od vydavatelské společnosti Activision Blizzard, uvedla firma v oficiálním fóru.

Jak je přitom známo, tento vydavatel má ve svém portfoliu opravdu velká jména. Geforce Now tak doslova přes noc přišla o takové hity jako Call of Duty: Modern Warfare, Overwatch nebo Diablo 3. Jde sice o velkou ztrátu, na druhé straně však služba nadále podporuje více než 1500 titulů jiných vydavatelů a vývojářů.

Zatím nejsou známy přesné důvody tohoto kroku. Podle společnosti Nvidia se tak stalo na žádost Activision Blizzard. Dost možná došlo k nedorozumění v komunikaci mezi oběma firmami, případně vydavatel nebyl spokojen se smluvními podmínkami. Nvidia však stále věří v budoucí dohodu.

Hráči jsou naštvaní

Na žádost vydavatele vás chceme upozornit, že veškeré hry od Activision Blizzard budou z naší služby odstraněny. To je sice politováníhodné, ale doufáme, že opět navážeme spolupráci, abychom vám tyto hry v budoucnu mohli nabídnout,” uvedla Nvidia ve svém prohlášení. Activision Blizzard se k věci nevyjádřil.

Hráči jsou tímto oznámením zaskočeni a v internetových fórech dávají najevo svou nevoli. V případě samotného předplatného Geforce Now by nemělo jít o žádný velký problém, protože prvních 90 dní je zdarma. Ovšem pokud si někdo zakoupil hry od Activisionu, aby je následně prostřednictvím této služby mohl hrát, může být zákonitě naštvaný.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na