Sociální síť TikTok začala vytvářet hry. Její herní divize už má 1000 zaměstnanců

Čínská firma ByteDance, která stojí za extrémně úspěšnou, ale také velmi kontroverzní sociální sítí TikTok, se rozhodla masivně vstoupit do herního průmyslu. Podle informací agentury Bloomberg tento nejhodnotnější startup světa v minulých měsících odkoupil různá vývojářská studia a zajistil si tak mimo jiné distribuční práva na jejich hry.

Kromě toho ByteDance už nějakou dobu buduje vlastní vývojářské studio. Přestože je projekt oficiálně v rané fázi, už za jeho zdmi pracuje více než 1000 zaměstnanců na prvních dvou hrách.

Provozovatel TikToku lovil lidi u konkurence. Například Wang Kuiwi přešel z Perfect World, tedy velkého čínského vydavatele a pořadatele esportovních turnajů.

ByteDance plánuje zmíněné dvě hry vypustit už na jaře tohoto roku. Mělo by jít o “non-casual MMO” s čínskými fantasy prvky. Tituly jsou sice primárně zamířené na Čínu, ale měly by se objevit také v mezinárodních verzích. Zatím není známo, pro které platformy se tak stane. Ale lze předpokládat, že jde primárně o projekty namířené na mobilní zařízení.

Není však vyloučeno, že ByteDance míří také na PC herní trh. Jedním z odkoupených vývojářských studií je totiž Pangu Games, které v roce 2017 vydalo free2play hru Revelation Online.

TikTok je sociální médium, na kterém jeho uživatelé sdílí videoklipy se svými přáteli, ale i s celým světem. Obvykle se zde objevují videa, na kterých uživatelé zpívají, tancují nebo předvádějí komediální skeče. Sociální síť je oblíbená zejména mezi dětmi a teenagery, a to i v České republice. Na její adresu často zaznívá kritika, že je zcela nekontrolovatelná.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na