Sony koupila Insomniac Games, autory Spider-Mana. Studio ztrácí nezávislost po 25 letech

Společnost Sony koupila kalifornské vývojářské studio Insomniac Games, které se v poslední době nejvíce proslavilo povedenou videoherní adaptací Spider-Mana. Insomniac se stane jedním z interních studií, která produkují výhradně pro herní konzoli Playstation.

Insomniac Games bylo založeno v roce 1994 a svou nezávislost tak ztrácí po dlouhých 25 letech. Za tu dobu firma vyprodukovala řadu pozoruhodných titulů, mezi které patří Ratchet & Clank nebo Resistance. Nespolupracovala však pouze Sony. Pro Microsoft například vytvořila barevnou akci v otevřeném světě Sunset Overdrive.

Studio se v poslední době věnovalo také vývoji pro virtuální realitu, zejména pak platformu Oculus. Chystaný titul Stormland měl vyjít exkluzivně pro ni. Zajímavé je, že ani předchozí VR hry od Insomniacu nevyšly pro Playstation VR. V tomto ohledu se jistě leccos změní.

Spider-Man se stal nejúspěšnější hrou studia, kdy prodal 13,2 milionů kusů, a to vyšel exkluzivně pro Playstation 4. Vzhledem k tomuto faktu a zakončení hry se dá očekávat, že už se pracuje na pokračování, které vyjde nejspíše pro Playstation 5.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na